KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Skandal w Krakowie. Kibole ćwiczą walki uliczne na obiektach Wisły

Na obiektach sportowych należących do TS Wisła uliczne walki trenowali członkowie grupy "Sharks". To bojówka krakowskiego klubu.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zadymiony stadion Wisły Kraków WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Zadymiony stadion Wisły Kraków
Do skandalicznych informacji dotarł "Dziennik Polski", którego dziennikarze ujawnili zdjęcia i film, który nagrywali sami pseudokibice. Materiały te zostały zabezpieczone przez prokuraturę.

Na filmie widać, jak dwie grupy kiboli stają na przeciw siebie i na znak instruktora rozpoczynają ostrą bójkę. Okładają się pięściami aż do komendy mówiącej o zakończeniu walki.

Poniższy screen pochodzi z filmu opublikowanego przez Dziennik Polski.
Fot. Dziennik Polski. Kibole Wisły trenujący walki uliczne na obiektach klubu Fot. Dziennik Polski. Kibole Wisły trenujący walki uliczne na obiektach klubu
Treningi odbywały się w salach sekcji Trenuj Sporty Walki, która działała w ramach Towarzystwa Sportowego Wisła. Założona została przez osoby działające w bojówce krakowskiego klubu - grupy "Sharks". Tereny przy Reymonta należą do miasta, ale oddane zostały w użytkowanie wieczyste Wiśle. Dodajmy, że TS Wisła to klub, który prowadzi wszystkie sekcje Wisły poza piłkarska, ale od sierpnia 2016 TS Wisła jest właścicielem Wisła SA, a do tego Marzena Sarapata jest zarówno prezesem Wisła SA jak i TS Wisła.

W umowie dzierżawy zaznaczono, że obiekty muszą być wykorzystywane zgodnie ze statutem TS Wisła. Mowa w nim o dbanie o to, by sportowcy godnie reprezentowali sport polski, krakowski i wiślacki. Trenowanie walk ulicznych nie ma jednak nic wspólnego ze sportem i może łamać statut stowarzyszenia, a to oznaczałoby, że narusza umowę użytkowania wieczystego. Wtedy gmina Kraków mogłaby wystąpić do sądu o jej rozwiązanie i zwrot nieruchomości.

Choć sprawa ciągnie się już od roku, to prezydent miasta i radni nie zrobili nic, by ją rozwiązać. Jak informuje "Dziennik Polski", Jacek Majchrowski zasłaniał się nieznajomością nagrania, gdyż zbyt późno wystąpił do prokuratury o jego udostępnienie.

Materiały te zostały przekazane miejskim radnym na ich prośbę i miały zostać pokazane prezydentowi Krakowa, Jackowi Majchrowskiemu.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #9. Łukasz Wachowski: W pół roku nikt takiej roboty nie wykonał
Czy Wisła Kraków powinna ponieść konsekwencje zachowania swoich kibiców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
dziennikpolski24.pl
Komentarze (24)
 • Ziksi Zgłoś komentarz
  A po co nagrywali i udostępniali video?!
  • Sxa Zgłoś komentarz
   a gdzie mają trenować na rynku? walka to walka. nie jest zabroniona!
   • Jozef Czajkowski Zgłoś komentarz
    POWOLAC DO WOJA I NA PIERWSZA LINIE DO AWGANISTANU,NIECH TAM POKARZA JACY SA MADRZY I ODWAZNI !!!!!!!!!!
    • Jan Fenzlan Zgłoś komentarz
     Dziwne , że w Polsce pomyślano o obronie terytorialnej, czyli pospolitym ruszeniu, ale oni nie potrafią w ogóle walczyć! W przypadku zagrożenia taki osobnik raz strzeli i ucieknie.. Po to
     Czytaj całość
     są szkoły walki aby się młodzi nauczyli walczyć.Dziwne że nie powołano wzorem USA ochotniczej szkoły kadetów już od bodajże 12 roku życia, gdzie uczy się przydatnych rzeczy nawet w cywilu. Siłę i wiedzę buduje się od podstaw, a nie bazując na starym surowym nieedukowalnym, mało mobilnym i zatłuszczonym materiale ludzkim. Takie szkoly to wiele zalet. Uczą dyscypliny,dają potrzebną wiedzę, możliwość wszechstronnego kształcenia łącznie ze szkołami wyższymi , a np.z kiboli mogą zrobić ludzi przydatnych społecznie wg ich zainteresowań. To lepszy kierunek niż przypadkowa zbieranina z OT. Jestem pewien , że młodzi ludzie chcą tego, a już młodzi z rozbitych rodzin, czy sieroty nie mogący znaleźć sobie miejsca w życiu znajdą dla siebie dobre miejsce i przyszłość, której biedna rodzina nie może zapewnić.
     • beermonster Zgłoś komentarz
      Faktycznie skandal. Przecież to niesłychane, żeby na zajęciach sekcji "Trenuj Sporty Walki" ludzie trenowali sporty walki. Powinni tańczyć, uprawiać jogę albo grać w bierki.
      • sgt.Pirx Zgłoś komentarz
       Powinni rozwiązać te żałosne klubiki z Krakowa, zarówno Skisłą jak i Sracovię, przynoszą wstyd polskiej piłce
       • Maciej Bujak Zgłoś komentarz
        Nauka gry zespolowej I nie mysleniu wylacznie o sobie
        • Maciej Bujak Zgłoś komentarz
         Najzwyklejszy w swiecie trening w Chicago tez sie tak trenuje
         • damianstefan Zgłoś komentarz
          Dlaczego nie ma mojego komentarza???
          • damianstefan Zgłoś komentarz
           Ale gdyby tam był Borek i Polsat i system per per viu wraz ze wszystkimi pieczatkami i testami to by było w porządku???!!!! Czyzby chodzilo o to ze ktos organizuje walki bez pośredników i
           Czytaj całość
           ot cała sztuczna afera????
           • jaz0n Zgłoś komentarz
            Szok i niedowierzanie :-) A równocześnie jestem pewien że bandziory śpia spokojnie- w Polsce nie ma w tej chwili klimatu na utrudnianie życia bandytom stadionowym. Inna sprawa że dopóki
            Czytaj całość
            leja się między sobą, z innymi deklami, to wręcz należy ich zachęcać- może z czasem ich ubędzie.
            • steinworld Zgłoś komentarz
             Kraj quref, złodzieji i bandytów więc w czym problem? Trzeba pielęgnować tradycje.
             • Artur Taranowski Zgłoś komentarz
              I komu to kr...a przeszkadza?
              Zobacz więcej komentarzy (5)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×