Premier League: demolujący kwadrans Arsenalu!

Arsenal FC na Emirates Stadium wysoko, bo aż 4:1 wygrał z Crystal Palace. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszym kwadransie, kiedy to gospodarze strzelili trzy gole.

Dominik Polesiński
piłkarze Arsenalu FC Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC
Z gości błyskawicznie nie było czego zbierać. Szybka, kombinacyjna gra na jeden kontakt, jaką Arsenal zaprezentował na Emirates Stadium, to było zbyt wiele dla Crystal Palace. Orły przespały początek i dostały po dziobie.

Strzelanie rozpoczął jeden z najlepszych piłkarzy na boisku. Nacho Monreal idealnie zamknął na dalszym słupku centrę z rzutu rożnego. Ten sam zawodnik kilka chwil później wbiegł lewą stroną pola karnego i idealnie obsłużył Alexa Iwobiego, a jakby tego było mało minęły kolejne 3 minuty, a obrońca ponownie zapisał się jako asystujący. Tym razem zgrał piłkę tuż przed bramkę pod nogi Laurenta Koscielnego.

Nacho Monreal rozgrywał świetny mecz, ale w 34. minucie musiał opuścić boisko z kontzują mięśnia uda. Poczuł ukłucie i Arsene Wenger słusznie nie ryzykował jego zdrowia. Publiczność w Londynie żegnała go owacją na stojąco.

Arsenal kontynuował dzieło zniszczenia. Gospodarze korzystali z katastrofalnej gry obronnej rywala i z łatwością dochodzili do sytuacji strzeleckich. Przed przerwą udało się strzelić jeszcze jednego gola. Mesut Oezil podał piętą na 15. metr, gdzie płaskim strzałem bramkarza zaskoczył Alexandre Lacazette.

Po przerwie przyjezdni podjęli walkę o poprawienie wstydliwego wyniku. Zastosowali wysoki pressing, przez który Arsenal z kłopotami wyprowadzał piłkę z własnej połowy. Świetną okazję zmarnował Christian Benteke , który po cudownym, długim podaniu z lewego skrzydła przegrał pojedynek z Petrem Cechem. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. Honorowego gola udało się strzelić w 78. minucie. Po dośrodkowaniu z kornera i zgraniu głową Benteke, chytrym uderzeniem z półobrotu popisał się defensywny pomocnik Luka Milivojević.

Arsenal nie poprawił swojej pozycji w tabeli (6), natomiast Crystal Palace spadł na 13 miejsce.

Arsenal FC - Crystal Palace 4:1 (4:0)
1:0 - Nacho Monreal 6'
2:0 - Alex Iwobi 10'
3:0 - Laurent Koscielny 13'
4:0 - Alexandre Lacazette 22'
4:1 - Luka Milivojević 78'

Arsenal FC: Petr Cech - Hector Bellerin, Shkodran Mustafi, Laurent Koscielny, Nacho Monreal (34' Ainsley Maitland-Niles), Mohamed Elneny, Granit Xhaka, Mesut Oezil (72' Reiss Nelson), Jack Wilshere, Alex Iwobi (82' Sead Kolasinac), Alexandre Lacazette.

Crystal Palace: Wayne Hennessey - Timothy Fosu-Mensah, Martin Kelly, James Tomkins, Patrick van Aanholt, Luka Milivojević, James McArthur, Bakary Sako, Yohan Cabaye (90' Jairo Riedewald), Wilfried Zaha, Christian Benteke.