Sparingowa sobota: Wigry Suwałki kontynuują podbój Litwy

Wigry Suwałki wygrały trzeci sparing na Litwie. Drużyna Artura Skowronka pokonała 4:0 FK Panevezys. Dziewięć goli strzelił w sobotę GKS Bełchatów, a osiem Gwardia Koszalin.

piłkarze Wigier Suwałki WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Wigier Suwałki
Wigry Suwałki wygrały po raz trzeci w okresie przygotowań, po raz pierwszy zachowały czyste konto. Do wyniku 4:0 w sparingu z FK Panevezys doprowadzili autor dubletu Patryk Klimala, a także Laurentiu Iorga oraz Siergiej Pilipczuk. Ukrainiec jest w tym roku najlepszym strzelcem Wigier z trzema golami na koncie. Suwalczanie wygrali na Litwie wcześniej z Atlantasem Kłajpeda i FK Jonava, a przed nimi najbardziej wymagający test, czyli mecz z Żalgirisem Wilno.

Krócej trzeba było czekać na czerwoną kartkę niż na gola w meczu Miedzi Legnica z GieKSą Katowice. Frankowi Adu Kwame wystarczyło 40 minut na sprowokowanie sędziego do pokazania dwóch żółtych kartoników i opuszczenie boiska. Wynik na 1:0 dla Miedzi zmienił w 75. minucie Tomislav Bozić efektownym uderzeniem. Na boisko wrócił po długiej kontuzji Michał Bartkowiak. Skrzydłowy Miedzi zagrał w drugiej połowie zamiast Wojciecha Łobodzińskiego.

Po poprzednim, wygranym 10:1 meczu z MKP Szczecinek średnia goli w sparingach Gwardii Koszalin wynosiła siedem. W sobotę jeszcze się podniosła, ponieważ podopieczni Tadeusza Żakiety zwyciężyli 8:0 z Sokołem Karlino. Pierwsze gole w okresie przygotowań zdobył najlepszy napastnik zespołu Przemysław Brzeziański. Ponownie trafił do bramki testowany Damian Szpak.

Jeszcze więcej goli niż Gwardia strzelił w sobotę GKS Bełchatów, tyle że w dwóch sparingach. Brunatni pokonali 4:1 Mszczonowiankę Mszczonów i 5:1 Wisłę Sandomierz. W drugim meczu w ciągu 34 minut padło sześć goli, po czym nie padł żaden. Po dwa zdobyli Michał Ciarkowski oraz Piotr Giel, byli piłkarze Warty Poznań i klubów z Pomorza Zachodniego.

Gwardia Koszalin - Sokół Karlino 8:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Wigry Suwałki strzelą więcej goli w rundzie wiosennej niż w jesiennej?