Remis Legii Warszawa z chińskim II-ligowcem. Romeo Jozak dał szansę zmiennikom i młodzieży

W ostatniej grze kontrolnej przed startem rundy wiosennej Legia Warszawa zaledwie zremisowała z siódmą ekipą minionego sezonu chińskiej II ligi, Shanghai Shenxin (1:1). Mistrzowie Polski wygrali tylko jeden z pięciu zimowych sparingów.

Maciej Kmita
piłkarze Legii Warszawa podczas treningu Materiały prasowe / Mateusz Kostrzewa/Legia.com / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa podczas treningu
Próbą generalną Legii przed inauguracją rundy wiosennej był kompletnie nieudany czwartkowy pojedynek z Viktorią Pilzno (1:5). To właśnie przeciwko wicemistrzom Czech trener Romeo Jozak wystawił teoretycznie pierwszą "11", a przeciwko chińskiemu II-ligowcowi wystąpili zmiennicy, młodzież i rekonwalescenci.

Mistrzowie Polski od 15. minuty przegrywali 0:1 po goli Yifenga Zhanga, który zaskoczył Arkadiusza Malarza uderzeniem sprzed pola karnego. Legioniści odpowiedzieli w 23. minucie trafieniem Briana Iloskiego, który pokonał golkipera rywali strzałem z kilku metrów. Testowany przez warszawian Amerykanin wbił do siatki piłkę, która chwilę wcześniej odbiła się od słupka bramki Shanghai Shenxin po strzale Miroslava Radovicia.

W piątkowym spotkaniu w barwach Legii zadebiutowali nowo pozyskani Mikołaj Kwietniewski i Chris Philipps. Pierwszego mistrzowie Polski sprowadzili z Fulham FC, a drugiego z FC Metz. Trener Jozak dał także szansę juniorom, którzy dołączyli do zespołu ledwie w czwartek: 20-letniemu Grzegorzowi Aftyce i 17-letniemu Mateuszowi Praszelikowi.

Spotkanie z Shanghai Shenxin było piątym i ostatnim sparingiem Legii w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Wcześniej mistrzowie Polski wygrali z duńskim Silkeborg IF (2:0), a ulegli ekwadorskiej Barcelonie Guayaquil (2:3), kolumbijskiemu Atletico Nacional (0:2) i wspomnianej Viktorii Pilzno (1:5).

W pierwszym po zimowej przerwie meczu Lotto Ekstraklasy Legia zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin (09.02).

Legia Warszawa - Shanghai Shenxin 1:1 (1:1)
0:1 - Zhang 15'
1:1 - Iloski 23'

Skład Legii: Arkadiusz Malarz (46' Radosław Cierzniak) - Robert Bartczak, Mateusz Żyro, Maciej Dąbrowski, Łukasz Turzyniecki - Miroslav Radović (77' Grzegorz Aftyka), Chris Philipps, Brian Iloski, Cristian Pasquato, Mikołaj Kwietniewski (46' Eduardo) - Michał Kucharczyk (70' Mateusz Praszelik).

Czy Legia Warszawa obroni mistrzostwo Polski?