Serie A: Juventus strzelił siedem goli. Bramkę kolejki zdobył Suso

Juventus wygrał 7:0 z US Sassuolo. Pięknego gola z dystansu strzelił Suso, ale nie wystarczył on Milanowi do zwycięstwa. W 23. kolejce Serie A zagrali Paweł Jaroszyński oraz Thiago Cionek.

radość piłkarzy Juventusu Turyn PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: radość piłkarzy Juventusu Turyn
Juventus rozpoczął pojedynek z US Sassuolo podobnie jak poprzedni na własnym stadionie z Genoa CFC. Już w 9. minucie wyszedł na prowadzenie. W sytuacji bramkowej miał więcej szczęścia niż pokazał wirtuozerii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doszło do bilardu w polu karnym przyjezdnych. Najsprytniejszy był tam Alex Sandro i wpakował piłkę do siatki.

Bardzo dobrze grał Sami Khedira. To Niemiec wywalczył rzut rożny przed trafieniem Alexa Sandro, a następnie sam zdobył dwa gole. W 24. minucie Sassuolo ponownie nie poradziło sobie z dośrodkowaniem z narożnika boiska, które wykorzystał Khedira. Dwie minuty później pomocnik wygrał pojedynek sam na sam z Andreą Consiglim. Było po zawodach. Nie minęły dwa kwadranse i mistrz Włoch prowadził 3:0. Jeszcze przed przerwą Miralem Pjanić dorzucił czwartego gola zza pola karnego.

Na ławce rezerwowych Juventusu był Wojciech Szczęsny, a w bramce Gianluigi Buffon. Weteran zaprezentował w pierwszej połowie jedną klasową interwencję po strzale Pola Liroli. Po przerwie Stara Dama kontynuowała swoją demolkę. Pewna zwycięstwa kontrolowała wydarzenia i od czasu do czasu atakowała. Do wyniku 7:0 doprowadził autor hat-tricka Gonzalo Higuain. Argentyńczyk trafił do bramki przeciwnika w trzech ostatnich meczach Juventusu, więc można powiedzieć, że odblokował się na dobre.

Tak samo szybko jak Juventus rozpoczął strzelanie AC Milan w spotkaniu z Udinese Calcio. W przeciwieństwie do trafienia Alexa Sandro bramka Suso była przepiękna. Pomocnik Rossonerich huknął perfekcyjnie z 30 metrów od poprzeczki do siatki. Podopieczni Gennaro Gattuso nie wykorzystali szansy na odniesienie czwartego zwycięstwa z rzędu. Gola na 1:1 strzelili sobie praktycznie sami. Strata Milanu do miejsca premiowanego awansem do Ligi Europy to nadal trzy punkty.

Chievo Werona wyszło na mecz z Atalantą Bergamo z Pawłem Jaroszyńskim w drugiej linii. Trenerowi Rolando Maranowi najwidoczniej tak spodobały się ataki byłego piłkarza Cracovii w konfrontacji z Juventusem, że postanowił odciążyć go z części zadań w defensywie. Chievo grało trzema obrońcami w linii, a nie jak poprzednio czterema. Na ławce rezerwowych spędził spotkanie Mariusz Stępiński. Ekipa z Werony przegrała 0:1 wskutek gola Gianluci Manciniego w 73. minucie.

Thiago Cionek był w podstawowym składzie SPAL-u na mecz z Cagliari Calcio. W 34. minucie zawiedli defensywni pomocnicy beniaminka, którzy pozwolili na strzał z dystansu Luce Cigariniemu. Piłka odbiła się od słupka, po czym wpadła do bramki i ekipa z Sardynii prowadziła 1:0. Drugiego gola dorzucił na konto gospodarzy Marco Sau w 78. minucie. SPAL nie zwyciężył od 19 grudnia i pozostaje w strefie spadkowej.

Erick Pulgar zdobył gola bezpośrednio z rzutu rożnego tuż przed przerwą w konfrontacji Bologna FC z ACF Fiorentina. Nie powinien skapitulować w tej sytuacji Marco Sportiello, który grał zamiast Bartłomieja Drągowskiego w bramce Violi. Pomimo niecodziennego trafienia rywala Fiorentina zwyciężyła 2:1 i zrehabilitowała się za kompromitującą porażkę 1:4 z Hellasem Werona.

Juventus Turyn - US Sassuolo 7:0 (4:0)
1:0 - Alex Sandro 9'
2:0 - Sami Khedira 24'
3:0 - Sami Khedira 27'
4:0 - Miralem Pjanić 38'
5:0 - Gonzalo Higuain 62'
6:0 - Gonzalo Higuain 74'
7:0 - Gonzalo Higuain 83'

Juventus: Gianluigi Buffon - Mattia De Sciglio, Andrea Barzagli (46' Medhi Benatia), Giorgio Chiellini, Alex Sandro - Sami Khedira (66' Stefano Sturaro), Miralem Pjanić, Blaise Matuidi (26' Claudio Marchisio) - Federico Bernardeschi, Gonzalo Higuain, Mario Mandzukić

Sassuolo: Andrea Consigli - Pol Lirola, Mauricio Lemos, Francesco Acerbi, Federico Peluso - Simone Missiroli, Francesco Magnanelli, Alfred Duncan - Domenico Berardi (59' Alessandro Matri), Khouma Babacar (81' Antonino Ragusa), Matteo Politano (64' Davide Biondini)

Żółte kartki: Peluso, Magnanelli (Sassuolo)