Bundesliga: niespodziewana porażka Eintrachtu, Hamburger SV pogrążony w kryzysie

Piłkarze Eintrachtu Frankfurt nie wykorzystali szansy na awans na pozycję wicelidera Bundesligi. Z kolei Hamburger SV nie może wydostać się ze strefy spadkowej.

Łukasz Witczyk
piłkarze Eintrachtu Frankfurt Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: piłkarze Eintrachtu Frankfurt
Eintracht Frankfurt miał szansę na to, by po 21. kolejce zajmować drugą pozycję w tabeli. By tak się stało, frankfurtczycy musieli wygrać w Augsburgu. Jednak gospodarze zawiesili im bardzo wysoko poprzeczkę i już w 19. minucie objęli prowadzenie po golu Ja-Cheola Koo. Piłkarze Eintrachtu robili wszystko, by wyrównać, ale w końcówce spotkania byli bezradni.

W 76. minucie FC Augsburg podwyższyło prowadzenie, a gola zdobył Michael Gregoritsch. Stracony gol w trudnym położeniu postawił gości. Jednak nie zdołali oni zdobyć kontaktowej bramki, która dałaby im nadzieję na zdobycie choćby punktu. Mało tego, w 89. minucie Marco Richter zadał decydujący cios i FC Augsburg wygrało 3:0.

Wciąż z kryzysu nie potrafi wyjść Hamburger SV. Klub ten jeszcze nigdy nie spadł z Bundesligi, ale wiele wskazuje na to, że w 2018 roku ta passa może się zakończyć. HSV w końcówce uratowało remis z Hannoverem 96 dzięki trafieniu Filipa Kosticia. Dla gości w pierwszej połowie bramkę zdobył Iver Fossum.

Wyniki:

FC Augsburg - Eintracht Frankfurt 3:0 (1:0)
1:0 - Ja-Cheol Koo 19'
2:0 - Michael Gregoritsch 76'
3:0 - Marco Richter 89'

Hamburger SV - Hannover 96 1:1 (0:1) 0:1 - Iver Fossum 37' 1:1 - Filip Kostic 86'

Czy Hamburger SV utrzyma się w Bundeslidze?