Tabela Lotto Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok krok za Legią

22. kolejka Lotto Ekstraklasy już za nami. W ostatnim poniedziałkowym meczu Piast Gliwice przegrał z Jagiellonią Białystok 0:2. Podopieczni Ireneusza Mamrota wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.
Dominik Polesiński
Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Ivan Runje (z lewej) oraz Wojciech Trochim (z prawej)

Jagiellonia Białystok skorzystała z potknięć Górnika Zabrze (porażka z Wisłą Płock 2:4) i Lecha Poznań (0:0 z Arką Gdynia) i dzięki zwycięstwu w Gliwicach awansowała na pozycję wicelidera. Podopieczni Ireneusza Mamrota wygrali z Piastem 2:0 po golach Przemysława Frankowskiego i Martina Pospisila. Do liderującej Legii Warszawa białostoczanie tracą tylko 2 punkty.

Piast nie poprawił swojej pozycji w tabeli i z 20 punktami nadal zamyka stawkę. Drużynę Waldemara Fornalika czeka teraz trudny mecz w Gdańsku z Lechią. "Jaga" podejmie drużynę swojego byłego trenera. Do Białegostoku przyjedzie Cracovia prowadzona przez Michała Probierza.