Premier League: zespół Krychowiaka zmierza do The Championship

Grzegorz Krychowiak nie błyszczał w meczu z Chelsea, a na dodatek West Bromwich Albion przegrało z mistrzem Anglii 0:3. The Baggies są w bardzo trudnej sytuacji i zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Bartosz Zimkowski
Grzegorz Krychowiak (leży) walczy z Oliverem Giroudem Getty Images / Mike Hewitt / Grzegorz Krychowiak (leży) walczy z Oliverem Giroudem
Grzegorz Krychowiak wrócił do podstawowego składu. Tydzień temu zabrakło go, ponieważ wciąż odczuwał starcie z Fernandinho z Manchesteru City. The Baggies przegrali arcyważne spotkanie z Southampton i dlatego przed meczem na Stamford Bridge mieli aż siedem punktów straty do bezpiecznej strefy.

Początkowo w Londynie ich gra była obiecująca, a biorąc pod uwagę problemy Chelsea, można było sądzić, że może uda się zdobyć conajmniej punkt. Nawet Jay Rodriguez (już w 4. minucie zmienił kontuzjowanego Daniela Sturridge'a) miał doskonałą okazję do zdobycia bramki, ale chybił celu.

Później do głosu zaczęła dochodzić Chelsea i swoją przewagę przypieczętowała golem w 25. minucie. Eden Hazard zagrał "na ścianę" do Oliviera Girouda, który w tempo podał do Belga. Jego mierzonego strzału z jedenastu metrów nie mógł sięgnąć Ben Foster.

Po zmianie stron dalej dominowała Chelsea i w 62. minucie było już po meczu. Cesc Fabregas "krzyżakiem" podał do Victora Mosesa, który strzałem tuż obok bramkarza podwyższył prowadzenie.

WBA było bezradne, praktycznie oddało pole gry. Krychowiak też nie błyszczał - ani w ofensywie, ani w defensywie. Kilka razy nieźle rozrzucił piłkę na skrzydło, ale takie zagrania można było policzyć na palcach jednej ręki.

19 minut przed końcem znów dał znać o sobie Eden Hazard, najlepszy piłkarz na boisku. Belg zszedł ze skrzydła na 17. metr i chytrym strzałem przy słupku zdobył swoją drugą bramkę tego wieczoru, a jedenastą w Premier League w bieżącym sezonie.

Chelsea wygrała na Stamford Bridge 3:0 i przynajmniej na chwilę ustaną spekulacje dotyczące przyszłości Antonio Conte. Natomiast WBA jest w bardzo trudnej sytuacji.

Chelsea FC - West Bromwich Albion 3:0 (1:0)
1:0 - Eden Hazard 25'
2:0 - Victor Moses 62'
3:0 - Eden Hazard 71'

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen (74' Cahill), Ruediger - Moses, Kante, Fabregas, Zappacosta - Pedro (80' Willian), Hazard - Giroud (60' Morata).

WBA: Foster - Dawson, Hegazy, Evans, Gibbs - Phillips, Krychowiak, Barry (81' Yacob), Brunt (46' Burke) - Sturridge (4' Rodriguez), Rondon.

Żółte kartki: Evans, Gibbs (WBA).

Sędzia: Lee Mason.