LE: trwa wielkie strzelanie. Klub Macieja Rybusa dopadł OGC Nice

Już 31 goli na ośmiu stadionach padło w czwartek w Lidze Europy. Lokomotiw Moskwa odwrócił wynik 0:2 na 3:2 w meczu z OGC Nice. W przerwie wszedł z ławki rezerwowych na boisko Maciej Rybus.
PAP/EPA / PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER / Manuel Fernandes

Zgodnie z przewidywaniami Macieja Rybusa nie było w podstawowym składzie Lokomotiwu Moskwa. Na lewym skrzydle, gdzie często operuje Polak, OGC Nice zbudował akcję bramkową już w 4. minucie. Podanie od rozpędzonego Allana Saint-Maximina dostał Mario Balotelli i precyzyjnym strzałem ominął Guilherme. Włoch strzelił czwartego gola po kontuzji i nie zamierzał zwalniać. W 28. minucie podwoił przewagę OGC Nice uderzeniem z rzutu karnego. W 45. minucie interesującego spotkania kolejna jedenastka i tym razem Mario Fernandes golem na 1:2 rozbudził wiarę Lokomotiwu w odrobienie strat.

Przed drugą połową trenerzy wprowadzili trzech nowych piłkarzy. Dwóch szkoleniowiec Lokomotiwu, który postawił na doświadczonych Macieja Rybusa i Jeffersona Farfana. Polak oraz Peruwiańczyk natchnęli drużynę do trochę odważniejszego futbolu. W 60. minucie Rybus uderzył niebezpiecznie z ostrego kąta i OGC Nice ratował bramkarz. Skuteczniejszy od skrzydłowego był Manuel Fernandes, który popisał się hat-trickiem. Dzięki trafieniom Portugalczyka goście odwrócili wynik 0:2 na 3:2.

Francuzi zabawili się w strzelanie synchroniczne. W tej samej minucie, w której OGC Nice trafił po raz pierwszy do bramki Lokomotiwu, zdobył gola Olympique Marsylia w pojedynku z SC Braga. W tym momencie aktorzy widowiska zaciągnęli hamulec. Zwolnili go gospodarze w 69. minucie i doprowadzili do korzystnego dla siebie wyniku 3:0.

Liderem klasyfikacji strzelców Ligi Europy został Aritz Aduriz dzięki dwóm bramkom w meczu ze Spartakiem Moskwa. W rankingu snajperów Bask ma siedem trafień na koncie, a to o jedno więcej od Balotellego, Fernandesa, Juniora Moraesa z Dynama Kijów, Emiliano Rigoniego z Zenita Sankt Petersburg i Andre Silvy z Milanu. Athletic Bilbao bezwzględnie punktował Spartaka i do przerwy prowadził 3:0. Spartak odpowiedział tylko jednym trafieniem i jego sytuacja jest fatalna.

Pod nieobecność Athleticu w kraju Basków walczył Real Sociedad. Po pierwszej połowie przeważał pod kątem posiadania piłki, liczby strzałów czy stałych fragmentów. Prowadził jednak 1:0 Red Bull Salzburg wskutek trafienia samobójczego Mikela Oyarzabala. Obraz spotkania nie zmienił się w drugiej części. Skoro Austriakom opłaciło się raz skoszarowanie na własnej połowie, to mogło opłacić się po raz drugi. Przyjezdni zostali ukarani za kunktatorstwo golami Alvaro Odriozoli i Adnana Januzaja, jednak w doliczonym czasie odpowiedzieli. Remis 2:2 stawia ich w dobrej pozycji na półmetku dwumeczu.