Puchar Anglii: asysta Grzegorza Krychowiaka. Polak był o krok od gola

West Bromwich Albion znów przegrało w Pucharze Anglii, a Grzegorz Krychowiak zanotował asystę w meczu z Southampton (1:2). Dla Polaka to trzecie otwierające podanie w barwach The Baggies.

Bartosz Zimkowski
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak wyszedł w podstawowym składzie na pojedynek z Southampton. Niedawno obie ekipy zmierzyły się w Premier League i wówczas Święci zwyciężyli 3:2. Tym razem znów mogli cieszyć się z wygranej, ale mecz odbył się w ramach Pucharu Anglii.

Goście (na rezerwie całe spotkanie spędził Jan Bednarek) po 56. minutach mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia. Najpierw Wesley Hoedt zdobył gola, a Dusan Tadić podwyższył na 2:0. Zaledwie 120 sekund później The Baggies strzelili kontaktową bramkę. Długie podanie od Krychowiaka trafiło do Jose Salomona Rondona, który pięknym strzałem sprzed pola karnego dał nadzieję kibicom.

Warto zaznaczyć, że pierwsza asysta Krychowiaka miała niemal identyczny przebieg. Wówczas także posłał dalekie podanie do Rondona, lecz ten z bliska pokonał bramkarza.

Swoją szansę na bramkę miał Krychowiak. Piłka po jego strzale trafiła w stopę Hoedta, a bramkarz kapitalnie sparował to uderzenie. Reprezentant Polski był zatem o krok od zdobycia pierwszego gola w Wielkiej Brytanii. Boisko opuścił w 82. minucie, a WBA przegrało 1:2 i odpadło z Pucharu Anglii.

Wyniki sobotnich meczów 5. rundy Pucharu Anglii:

West Bromwich Albion - Southampton 1:2 (0:1)
0:1 - Wesley Hoedt 11'
0:2 - Dusan Tadić 56'
1:2 - Jose Salomon Rondon 58'

Brighton & Hove Albion - Coventry City 3:1 (2:0)
1:0 - Jurgen Locadia 15'
2:0 - Connor Goldson 34'
3:0 - Jose Leonardo Ulloa 61'
3:1 - Jonson Clarke-Harris 77'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)