Tabela Lotto Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok dwa punkty za Legią

W sobotę rozegrano trzy spotkania 23. kolejki Lotto Ekstraklasy. W pierwszym meczu Wisła Płock wygrała 2:0 KGHM Zagłębiem Lubin. Następnie Jagiellonia Białystok pokonała 1:0 Cracovię, a Wisła Kraków zwyciężyła 3:2 z Arką Gdynia.

Artur Długosz
Taras Romanczuk (w środku), obok po lewej Przemysław Frankowski (tyłem) Newspix / KAMIL SWIRYDOWICZ / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Taras Romanczuk (w środku), obok po lewej Przemysław Frankowski (tyłem)
W pierwszym sobotnim spotkaniu Wisła Płock pokonała 2:0 KGHM Zagłębie Lubin. Dla gospodarzy dwa gole zdobył Jose Kante. Więcej o tym meczu przeczytać można TUTAJ. Wisła Płock w tabeli zajmuje piąte miejsce i do prowadzącej Legii Warszawa traci osiem punktów.

Piłkarze wicelidera Lotto Ekstraklasy, Jagiellonii Białystok zmierzyli się z Cracovią. Gospodarze zwyciężyli w tej potyczce 1:0 i od lidera mają dwa punkty mniej. Więcej o tym meczu TUTAJ.

W trzecim sobotnim spotkaniu Wisła Kraków podejmowała Arkę Gdynia. To był emocjonujący mecz. Po pierwszej połowie był remis 1:1, ale po przerwie padły jeszcze trzy bramki. Wisła Kraków ostatecznie zwyciężyła 3:2, a dwa gole strzelił dla niej Zoran Arsenić. Oba zespoły zajmują miejsca w pierwszej ósemce Lotto Ekstraklasy.

W niedzielę zostaną rozegrane kolejne dwa mecze Lotto Ekstraklasy: Lechia Gdańsk - Piast Gliwice (godzina 15:30) i Lech Poznań - Pogoń Szczecin (godzina 18:00).