Puchar Francji: serce w dłoni. Angel di Maria wprowadził PSG do półfinału

Gole Angela di Marii i trafienie Edinsona Cavaniego pozwoliły Paris Saint-Germain awansować do półfinału Pucharu Francji. Na Parc des Princes gospodarze gładko pokonali Olympique Marsylia 3:0.

Dominik Polesiński
Angel di Maria Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Angel di Maria

Przystępując do rywalizacji obie drużyny miały jeszcze w pamięci ligowy mecz rozgrywany 3 dni temu. Na tym samym stadionie, o tej samej godzinie paryżanie gładko wygrali z Olympique Marsylia 3:0. Pucharowy mecz miał być zupełnie inny. W składzie gospodarzy brakowało Neymara, a to olbrzymie osłabienie i szansa przed marsylczykami.

Przyjezdni rozpoczęli od agresywnego pressingu, który jednak krótko przynosił efekty. Paris Saint-Germain szybko uporządkowało grę i przeszło do ofensywy. Najlepsze okazje w pierwszej połowie zmarnowali Edinson Cavani, który zakończył kontrę strzałem nad poprzeczką i Yuri Berchiche (bramkarz obronił jego mocny strzał po długim rogu). Strzałami z dystansu Steva Mandandę nękał Angel di Maria. W 37. minucie do siatki jeszcze nie udało się trafić, ale w doliczonym czasie już tak. Piłka uderzona prawą nogą delikatnie zmieniła kierunek po kontakcie z kolanem obrońcy i gospodarze schodzili do szatni prowadząc 1:0.

Udało się zdobyć gola tuż przed przerwą, udało się tuż po niej. Po dośrodkowaniu Berchiche we własnym polu karnym skiksował Abdennour, a zamykający akcję di Maria skorzystał z błędu. Argentyńczyk uformował z dłoni serce i pobiegł celebrować swój dublet. Identycznie cieszył się, otwierając wynik.

Po stracie drugiego gola goście pogodzili się z porażką. Trener dokonał zmian, wprowadzając młodych piłkarzy, a ci nie byli w stanie odmienić wyniku.

Zwycięstwo PSG przypieczętował w 81. minucie Edinson Cavani. Wyprowadzona w pole defensywa przyjezdnych bezradnie patrzyła jak Urugwajczyk soczystym strzałem pakuje piłkę w długi róg. Przygoda Paris Saint-Germain z Pucharem Francji trwa nadal. Pora na półfinał.

Paris Saint-Germain - Olympique Marsylia 3:0 (1:0)
1:0 - Angel di Maria 45+1'
2:0 - Angel di Maria 48'
3:0 - Edinson Cavani 81'

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Thomas Meunier (79' Adrien Rabiot), Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Yuri Berchiche, Marco Verratti, Thiago Motta (74' Lassana Diarra), Julian Draxler, Kylian Mbappe Lottin (46' Javier Pastore), Angel di Maria, Edinson Cavani.

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Bouna Sarr, Adil Rami, Aymen Abdennour, Hiroki Sakai, Maxime Lopez, Luiz Gustavo (58' Boubacar Kamara), Florian Thauvin (53' Yusuf Sari), Morgan Sanson (74' Jordan Amavi), Lucas Ocampos, Clinton N'Jie.

Żółte kartki: Meunier (PSG) oraz N'Jie (Marsylia).

Sędzia: Clement Turpin.