Bundesliga: Bayer Leverkusen nie potknął się. Wygrana zespołu Polanskiego

Bayer Leverkusen wygrał 2:1 z VfL Wolfsburg w 25. kolejce Bundesligi. TSG 1899 Hoffenheim bez Eugena Polanskiego w podstawowym składzie pokonało 2:0 FC Augsburg.

Bayer Leverkusen Getty Images / Matthias Kern / Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen ruszył do ataku na niżej notowanego przeciwnika. W walce o awans do Ligi Mistrzów nie zamierzał tracić punktów w takim miejscu jak stadion VfL Wolfsburg. Nie minęła minuta i Lars Bender oddał niebezpieczne uderzenie. Obrońca zaskoczył gospodarzy rajdem w pole karne po wymianie podań. Zanosiło się na dalszy szturm gości, jednak Wilki z czasem opanowały sytuację. W 17. minucie oddały pierwsze uderzenie. Maximilian Arnold huknął zza pola karnego i Bayer Leverkusen ratował na linii Bernd Leno.

Arnold był ponownie w centrum wydarzeń w 29. minucie, ale zamiast pomóc drużynie, to zaszkodził. Po ewidentnym faulu w narożniku pola karnego sędzia podyktował jedenastkę. Jej egzekutorem był Lucas Alario i dał Bayerowi prowadzenie 1:0. Aptekarze byli nieco lepsi od przeciwnika i udokumentowali to jednym golem przed przerwą.

W drugiej części Wolfsburg starał się przejąć inicjatywę, ale jego długie stacjonowanie na połowie przeciwnika nie przekładało się na sytuacje podbramkowe. Było bliżej trafienia Charlesa Aranguiza z rzutu wolnego niż wyrównania. Piłkarze podgrzali temperaturę w ostatnim kwadransie. Po trafieniu Juliana Brandta na 2:0 odpowiedź Admira Mehmediego na 1:2 była wyłącznie na otarcie łez. Punkty pojechały do Leverkusen.

W zespole gospodarzy nie zagrał kontuzjowany Jakub Błaszczykowski.

Eugen Polanski spędził na ławce rezerwowych mecz TSG 1899 Hoffenheim z Augsburgiem. Były uczestnik Ligi Europy wyszedł na prowadzenie 1:0 w 32. minucie dzięki chytremu uderzeniu głową Andreja Kramaricia. Autorem gola na 2:0 był Serge Gnabry po błyskawicznym wyprowadzeniu piłki.