The Championship: Hull City stacza się w dół. Grosicki bezproduktywny

Kamil Grosicki po raz kolejny nie może być zadowolony ze swojej postawy w meczu Championship. Polak nie dograł spotkania i opuścił boisko, gdy Hull City przegrywało 0:2.

Michał Chaszczyn
Kamil Grosicki Getty Images / Mark Robinson / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Skrzydłowy reprezentacji Polski od dłuższego czasu odgrywa marginalną rolę. Wprawdzie pierwszy raz w 2018 roku wyszedł na murawę w podstawowym składzie, lecz należał do najsłabszych piłkarzy spotkania i opuścił plac gry po niecałej godzinie. Hull City od pierwszej minuty przegrywało z Millwall FC 0:1, a w trakcie trwania pierwszej połowy straciło jeszcze jednego gola. Honorowe trafienie autorstwa Abela Hernandeza padło już po zmianie popularnego Grosika. Tygrysy znajdują się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej (20. lokata) i pozostają poważnie zagrożone degradacją do League One.

Hull City - Millwall FC 1:2 (0:2)
0:1 - George Saville 1'
0:2 - Jake Cooper 33'
1:2 - Abel Hernandez 79'

Wtorkowy wieczór nieco lepiej będzie wspominać Paweł Wszołek . Wprawdzie defensywny pomocnik pojawił się na boisku dopiero w ostatnim kwadransie meczu, lecz to właśnie wtedy jego zespół, czyli Queens Park Rangers, strzelił wyrównującą bramkę w starciu przeciwko Derby County.

Queens Park Rangers - Derby County 1:1 (0:1)
0:1 - Andreas Weimann 38'
1:1 - Massimo Luongo 87'

Przymierzany do reprezentacji Bartosz Białkowski kolejny raz rozegrał pełne 90 minut w barwach Ipswich Town i walnie przyczynił się do wyjazdowego triumfu nad Sheffield Wednesday 2:1. Wprawdzie popularni Traktorzyści zajmują 12. lokatę w tabeli ale wciąż nie są bez szans na awans do barażów o Premier League i tracą 7 oczek do Middlesbrough.

Sheffield Wednesday - Ipswich Town 1:2 (0:0)
0:1 - Martyn Waghorn 51'
1:1 - Joao Lucas 69'
1:2 - Martyn Waghorn 83'