Serie A: derby dla Hellasu Werona. Mały powrót Mariusza Stępińskiego

Hellas Werona wygrał 1:0 z Chievo i zwiększył swoją szansę na utrzymanie w Serie A. Mariusz Stępiński wrócił na boisko po długiej nieobecności, a Paweł Jaroszyński nie wystąpił.

Napoli - Hellas Werona PAP/EPA / EPA/CESARE ABBATE / Napoli - Hellas Werona
Jesienią lokalni rywale spotkali się dwukrotnie i niewiele między sobą wyjaśnili. W Serie A zwyciężyło Chievo Werona, po czym zostało wyrzucone z Pucharu Włoch przez Hellas. Decydujące starcie o panowanie w mieście wygrał beniaminek i wciągnął swojego wroga do walki o utrzymanie. Różnica w tabeli na korzyść Chievo stopniała z sześciu do trzech punktów.

W pierwszej połowie piłkarze koncentrowali się na walce, a poziom derbów był adekwatny do położenia piłkarskich wizytówek Werony w tabeli. Między kilkunastoma faulami drużyny znalazły czas na oddanie po jednym celnym strzale. W 40. minucie Lucas Castro nie zaskoczył Nicolasa po wrzutce z rzutu wolnego i to była najlepsza sytuacja podbramkowa.

Decydująca okazała się akcja z 52. minuty. Dzięki niej Hellas zdobył "złotego gola", a jego autorem był Antonio Caracciolo po płaskim dośrodkowaniu Daniele Verde. Defensorzy Chievo dali się zaskoczyć. Tylko obserwowali jak obrońca wskakuje im przed nosy i rozstrzyga derby.

W 87. minucie mały "powrót z zaświatów" zaliczył Mariusz Stępiński. Napastnik wypożyczony z FC Nantes był ostatnią nadzieją trenera Rolando Marana na doprowadzenie do remisu. Zadania nie wykonał, ale chociaż pojawił się na murawie pierwszy raz od półtora miesiąca. Świeżo powołany do reprezentacji kraju Paweł Jaroszyński przesiedział mecz na ławce rezerwowych.

Hellas Werona - Chievo Werona 1:0 (0:0)
1:0 - Antonio Caracciolo 52'

Hellas: Nicolas - Gian Flippo Felicioli (85' Rolando Aarons), Jagos Vuković, Antonio Caracciolo, Alex Ferrari - Daniele Verde (65' Bruno Zuculini), Simone Calvano (88' Marco Fossati), Marcel Buechel, Mohamed Fares - Bruno Petković, Ryder Matos.

Chievo: Stefano Sorrentino - Massimo Gobbi, Mattia Bani, Dario Dainelli, Fabrizio Cacciatore - Perparim Hetemaj (62' Sergio Pellissier), Ivan Radovanović, Lucas Castro - Roberto Inglese, Valter Birsa (87' Mariusz Stępiński), Riccardo Meggiorini (46' Emanuele Giaccherini).

Żółte kartki: Buechel, Matos, Zuculini, Boldor (Hellas) oraz Gobbi, Bani, Pellissier, Radovanović, Cacciatore, Dainelli (Chievo).

Sędzia: Antonio Damato.