Primera Division: Valencia w znakomitej formie. Popis Rodrigo i Kondogbii

Trwa znakomita seria Valencii. Piłkarze z Estadio Mestalla odnieśli piąte zwycięstwo w ostatnich tygodniach. Pokonali Sevillę 2:0 i gonią trzeci w tabeli Real Madryt.

Marcin Górczyński
Na zdjęciu piłkarze Valencia CF Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu piłkarze Valencia CF
Sevilla nieźle zaczęła, jakby chciała pokazać, że ostatnie przeciętnie występy były tylko wypadkiem przy pracy. Zapał piłkarzy z Andaluzji szybko zgasił Rodrigo. Napastnik brazylijskiego pochodzenia wykorzystał perfekcyjne podanie Geoffreya Kondogbii. Francuz posłał piłkę jeszcze z własnej połowy, a snajper uprzedził obrońcę i strzelił obok Sergio Rico.

Andaluzyjczycy kilka razy próbowali się ogryźć. Luis Muriel kropnął z szesnastki w poprzeczkę, Pablo Sarabia zmusił Neto do wysiłku, czujność bramkarza Valencii sprawdzali Clement Lenglet i Ever Banega. Piłka nie chciała jednak wpaść do siatki, choć niektóre z sytuacji naprawdę były dogodne. Trafiała tylko Valencia.

Bardzo aktywny Rodrigo w trzeciej próbie strzelił drugiego gola. Kondogbia znowu obsłużył go fenomenalnym podaniem i napastnik uderzył obok wychodzącego Rico. Sevilla straciła wtedy wiarę w zwycięstwo. Niby przez 20 minut próbowała sklecić jakąś akcję, ale nie wychodziło z tego właściwie nic.

Po zwycięstwie Valencia traci tylko jeden punkt do trzeciego Realu Madryt. Sevilla, choć jest za plecami ostatniego rywala, to od czwartego miejsca dzieli ją aż dziewięć punktów.

20 Malaga CF 38 5 5 28 24:61 20

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)