Anglia: gol Pawła Wszołka. Polak uratował remis

Pierwszą bramkę w 2018 roku zdobył Paweł Wszołek. Polak uratował remis dla Queens Park Rangers w derbach Londynu z Fulham. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:2.

Bartosz Zimkowski
Gol Pawła Wszołka w meczu Fulham - QPR Getty Images / Julian Finney / Gol Pawła Wszołka w meczu Fulham - QPR
Pełne 90 minut spędził na boisku Paweł Wszołek. Ustawiony na skrzydle reprezentant Polski przed kilkoma dniami zanotował asystę w starciu z Aston Villą i dobrą formę potwierdził na Loftus Road, gdzie faworyzowane Fulham prowadziło już 2:0, by tylko zremisować 2:2.

W 81. minucie Wszołek wykorzystał błąd Denisa Odoia i strzałem z pola karnego zapewnił QPR cenny punkt. Dla blisko 26-letniego skrzydłowego to drugie trafienie w The Championship w tym sezonie. Wcześniej pokonał bramkarza 9 grudnia ubiegłego roku, gdy zdobył gola w przegranym meczu z Leeds United.

Bilans Wszołka uzupełnia pięć asyst w 29 meczach. Reprezentant Polski rozegrał 23 spotkania w podstawowym składzie, a po tym remisie Queens Park Rangers zajmuje 15. miejsce i nie grozi tej drużynie ani spadek ani też awans do barażów o Premier League.

Adam Nawałka nie powołał Wszołka na mecze z Nigerią i Koreą Południową.

Fulham - Queens Park Rangers 2:2 (2:1)
1:0 - Tom Cairney 32'
2:0 - Lucas Piazon 45'
2:1 - Massimo Luongo 45'
2:2 - Paweł Wszołek 81'

Czy Wszołek powinien pojechać na MŚ do Rosji?