Serie A: Juventus złamał Milan. Głośne powroty Bonucciego oraz Cuadrado

Juventus ma ponownie cztery punkty przewagi nad wiceliderem Serie A dzięki zwycięstwu 3:1 z Milanem. Istotne gole w tym meczu strzelili bohaterowie powrotów Leonardo Bonucci i Juan Cuardado.

Gonzalo Higuain i Lucas Biglia PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Gonzalo Higuain i Lucas Biglia
Po przerwie reprezentacyjnej Massimiliano Allegri był zadowolony z formy swoich najważniejszych piłkarzy i rzucił wszystkich do boju z Milanem, choć w bliskiej perspektywie Juventus ma pierwszy mecz z Realem Madryt o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Bianconeri mieli poprawić się po bezbramkowym remisie ze SPAL-em, którym skomplikowali sobie drogę do mistrzostwa Włoch.

W Ferrarze turyńczycy nie potrafili zdobyć gola przez 90 minut, a w pojedynku z podopiecznymi Gennaro Gattuso zrobili to już w pierwszym kwadransie. Paulo Dybala miał dużo swobody przed polem karnym przyjezdnych i zaskoczył Gianluigiego Donnarummę strzałem z dystansu. Piłka odbiła się od murawy przed młodym bramkarzem i jeszcze nabrała prędkości zanim wylądowała w siatce.

Milan na kilka minut stracił dobry rytm z początku spotkania. Po raz pierwszy odpowiedział na gola Juventusu w 16. minucie. Andre Silva powinien wpakować piłkę głową z kilku metrów do bramki po dośrodkowaniu Hakana CalhanogluGianluigi Buffon miał sporo szczęścia, że Portugalczyk spudłował.

Dokładniejszy był w 28. minucie Leonardo Bonucci, który główkował na 1:1 po dośrodkowaniu Hakana Calhanoglu z rzutu rożnego. Milan dostał ten stały fragment prawie za darmo po nieporozumieniu Gianluigiego Buffona ze Stephanem Lichtsteinerem. Bonucci to jeden z nielicznych piłkarzy, który pamięta z perspektywy boiska ostatnie, ligowe zwycięstwo Rossonerich na stadionie Starej Damy. W marcu 2011 roku obrońca był zmiennikiem w Juventusie, z którego przeniósł się latem do Mediolanu. Bonucci nie krył radości, czym dodatkowo zirytował wygwizdujących go kibiców w Turynie.

Ekipa z Mediolanu przekonała się, że jest w stanie złamać żelazną defensywę Juventusu i zaczęła odważnie wymieniać podania na jego połowie. Przyjezdnym na tym stadionie nie zdarza się to często. W 55. minucie mogli odwrócić wynik. Zabrakło centymetrów, ponieważ piłka po potężnym uderzeniu Hakana Calhanoglu trafiła w poprzeczkę.

Allegri desygnował na boisko Juana Cuadrado, a Gattuso postanowił zobaczyć w akcji nowego napastnika Nikolę Kalinicia zamiast Andre Silvy. Lepszy okazał się pomysł trenera gospodarzy. Cuadrado główkował na 2:1 w 79. minucie po miękkiej wrzutce Samiego Khediry. Kolumbijczyk wrócił na boisko w barwach Juventusu po trzech miesiącach nieobecności. Był to powrót w wielkim stylu. W 87. minucie Khedira dorzucił gola do asysty, a Dybala asystę do gola. Ten duet wypracował bramkę na 3:1 dla mistrza Włoch.

Juventus Turyn - AC Milan 3:1 (1:1)
1:0 - Paulo Dybala 8'
1:1 - Leonardo Bonucci 28'
2:1 - Juan Cuadrado 79'
3:1 - Sami Khedira 87'

Juventus: Gianluigi Buffon - Andrea Barzagli, Medhi Benatia, Giorgio Chiellini - Stephan Lichtsteiner (46' Douglas Costa), Sami Khedira, Miralem Pjanić (76' Rodrigo Bentancur), Blaise Matuidi (61' Juan Cuadrado), Kwadwo Asamoah - Paulo Dybala, Gonzalo Higuain

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Leonardo Bonucci, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez - Franck Kessie, Lucas Biglia (76' Riccardo Montolivo), Giacomo Bonaventura - Suso, Andre Silva (65' Nikola Kalinić), Hakan Calhanoglu (81' Patrick Cutrone)

Żółte kartki: Benatia (Juventus) oraz Rodriguez, Biglia, Montolivo (Milan)