Kamil Wilczek walczy o mundial. Strzelił siódmą bramkę w lidze duńskiej

Kamil Wilczek walczy o powołanie na mundial 2018. W poniedziałek dał o sobie znać w meczu ligi duńskiej, strzelając bramkę w wyjazdowym spotkaniu Broendby IF z Aalborg BK. Jego drużyna wygrała 3:0.

Dawid Borek
Dawid Borek
Kamil Wilczek (nr 23) WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Kamil Wilczek (nr 23)
Kamil Wilczek nie znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na ostatnie mecze towarzyskie z Nigerią i Koreą Południową. Adam Nawałka dał szanse innym napastnikom, ale to nie oznacza to, że 30-latek przestał walczyć o powołanie na mundial. Wręcz przeciwnie.

W poniedziałek jego Broendby IF pokonało na wyjeździe Aalborg BK 3:0 w ramach 26. kolejki rozgrywek, a Polak znalazł się na liście strzelców. Urodzony w Wodzisławiu Śląskim piłkarz pokonał bramkarza rywali w 35. minucie, strzelając siódmego gola w obecnym sezonie duńskiej ligi, a w czwartego w tym roku.

Klub reprezentanta Polski już do przerwy miał na koncie trzy trafienia, a w drugiej połowie spotkania kontrolował wynik.

Po 26 kolejkach Broendby IF, z 60 punktami na koncie, jest liderem tabeli ligi duńskiej. Takim samym dorobkiem legitymuje się FC Midtjylland, który ustępuje drużynie Wilczka tylko bilansem bramkowym.

Czy Wilczek powinien pojechać na mundial?