Kontrowersyjny karny, awans Realu w dramatycznych okolicznościach. Twitter po meczu Real - Juventus

Real Madryt przegrał u siebie z Juventusem Turyn 1:3, ale awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Przepustkę do najlepszej czwórki Królewscy wywalczyli dopiero w doliczonym czasie gry po kontrowersyjnym karnym.
Łukasz Witczyk
Gol Cristiano Ronaldo z rzutu karnego PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Gol Cristiano Ronaldo z rzutu karnego

W doliczonym czasie gry arbiter podyktował rzut karny za faul Medhiego Benatii na Lucasie Vazquezie. Wśród ekspertów zdania odnośnie słuszności decyzji sędziego były podzielone.

Juventus Turyn w pierwszym meczu przegrał 0:3. W Madrycie to mistrz Włoch dominował i był blisko doprowadzenia do dogrywki.

Kontrowersyjna decyzja sędziego wywoła z pewnością wiele komentarzy we Włoszech.

Sędzia w końcówce miał twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie zdecydował się podyktować jedenastkę, co wywołało duże protesty graczy Juventusu. Czerwoną kartką ukarany został Gianluigi Buffon.

Nie ma co ukrywać: biorąc pod uwagę rewanż, to Juventus bardziej zasłużył na awans. To mogła być kolejna piękna włoska historia.

Rewanżowe ćwierćfinałowe mecze miały być nudne, a tymczasem dostarczyły fanom wielu emocji.

Czy Real Madryt wygra obecną edycję Ligi Mistrzów?

twitter.com
Komentarze (13):
  • Matthew78 Zgłoś komentarz
    Real nie zasłużył na karnego ale karny podyktowany słusznie. Szkoda Juventusu i Buffona :(
    • Anonymous2328 Zgłoś komentarz
      w doliczonych minutach nie powinno być kontrowersyjnych karnych, bo sędzia zawsze może wynik wydrukować. Spotkanie trwa 90 minut , to nie hokej gdzie zegar staje w przerwach gry. Sędzia
      Czytaj całość
      dodaje 3 minuty potem przedłuża o następne 3. Celowe zagranie ręką na polu karnym -owszem ale w tym przypadku sędzia chciał zabłysnąć co wypaczyło obraz gry
      • kokersi Zgłoś komentarz
        Nazwisko sędziego znacie?
        • Rejwen Zgłoś komentarz
          "Nie ma co ukrywać: biorąc pod uwagę rewanż, to Juventus bardziej zasłużył na awans. To mogła być kolejna piękna włoska historia" Jak sama nazwa wskazuje, dwumecz składa się z
          dwóch meczy, nie z rewanżu.
          • Konrad Jacak Zgłoś komentarz
            gdyby to dotyczyło Lewandowskiego to wszyscy by krzyczeli że karny się należał
              Jacek Liberski ,a ciebie kto wymyślił pisząc takie bzdury? nie wiem ty człowieku jesteś ale pisanie o wymyślaniu karnego mogą tylko tacy jak ty,nie znający się na piłce ale ogląda i
              robi wpis żeby być kimś ważnym tzn.tak ci się wydaje że jesteś ważny
              • Jurek Maślanka Zgłoś komentarz
                Dla wszystkich którzy mają wątpliwość co do karnego to niech zadadzą sobie pytanie dlaczego faul odgwizdany przed polem karnym jest faulem a w polu karnym już nim nie jest???? Nie lubię
                hiszpańskich klubów i byłem całym sercem za Juve tak jak wczoraj za Romą, ale Juve jest samo sobie winne. Czemu nie dobili Realu na 4-0 a mieli 30 minut tylko się bez sensu cofnęli i czekali nie wiem na co???Sami sprokurowali tą sytuację a faul był bo Benathia nie kopnął piłki a przewrócił Vasqueza, który może wcale nie strzeliłby bramki. A sędzia był niekonsekwentny bo benathia powinien dostać czerwoną kartkę za drugą żółtą. On po prostu nie wytrzymał napięcia w 89 dostał żółtą za brutalny faul na Asensio...
                • Mateusz Malcherek Zgłoś komentarz
                  TVP niech wie co straciło
                  • ej25 Zgłoś komentarz
                    Poziom sędziowskie z roku na rok coraz bardziej spada , lub po prostu sędziowie drunika mecze wogole jak patrze na jakiekolwiek dyscypliny sportowe jak są sędziowie to widać o co chodzi
                    jak ktoś nie wie o co to powiem ze i pieniądze jak nie wiesz o co życzę emocji podczas kibicowania! !!!!
                    • Ojej Ojejku Zgłoś komentarz
                      Jacek Liberski - zgadzam się z twoją wypowiedzią w 100%-ach. Gdyby to był ewidentny faul, kopnięcie czy mocne złapanie za koszulkę... wtedy można karnego gwizdać ALE za coś takiego
                      karny w ostatniej minucie meczu, w ćwierćfinale Ligi Mistrzów?? Takich rzeczy się nie robi. Przy stanie 3-3 i możliwej dogrywce takie rzeczy powinno się puścić i pozwolić na rozstrzygnięcie w dogrywce. Faul zawsze pozostanie faulem ALE czy to rzeczywiście był faul? Nie wydaje mi się. Kibice Realu zawsze powiedzą co innego. To normalne. Na ich miejscu wstydziłbym się teraz za klub, który dostał lanie na swoim stadionie i dzięki błędowi sędziowskiemu doczołgał się do półfinału LM. WSTYD i HAŃBA. Michael Oliver nie wytrzymał presji. Zrobił Włochom to samo co jego rodak Howard Webb zrobił Polakom 10 lat temu w meczu z Austrią. VAR VAR VAR
                      • w_m Zgłoś komentarz
                        A rok temu z Bayenem to niby jak było? Przyjmijcie do wiadomości, że Real ma grać w finale i kropka :)
                        • Arthur Ryszko Zgłoś komentarz
                          real zawsze fuksem przechodza,podkladaja sie ,,,
                          • Rafal Karpinski Zgłoś komentarz
                            Nie odgwizdalbym karnego... dla mnie to nurkowanie, a nie efekt interwencji pilkarza Juve ....