UEFA wszczęła postępowanie ws. Guardioli

UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne po tym, jak Pep Guardiola nie utrzymał nerwów na wodzy podczas spotkania Manchesteru City z Liverpoolem (1:2). Trener The Citizens dokończył ten mecz na trybunach.

Dawid Borek
Dawid Borek
Pep Guardiola wpadł w furię Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Pep Guardiola wpadł w furię
We wtorkowym meczu Manchester City - Liverpool FC sędzia Antonio Mateu Lahoz nie uznał gospodarzom słusznie strzelonego gola w momencie, gdy The Citizens prowadzili 1:0. Swojego zdenerwowania decyzją arbitra nie ukrywał Pep Guardiola, który zwracając się do sędziego, energicznie gestykulował. Wówczas rozjemca odesłał menedżera Manchesteru City na trybuny.

- W przerwie meczu powiedziałem sędziemu, że to był prawidłowy gol i dlatego odesłał mnie na trybuny. Przecież losy meczu mogłyby potoczyć się inaczej, gdybyśmy prowadzili 2:0 do przerwy. Nie obraziłem jednak sędziego. Powiedziałem tylko: "Mateu, to był gol". Byłem grzeczny i miałem rację. Nie powiedziałem żadnego niewłaściwego słowa - komentował po spotkaniu Guardiola.

Sprawą zajęła się UEFA, która wszczęła postępowanie dyscyplinarne. Organizacja zarzuciła menedżerowi Manchesteru City niewłaściwe zachowanie, które skutkowało wyrzuceniem na trybuny.

Bez Guardioli przy ławce The Citizens przegrali z Liverpoolem 1:2, kończąc tym samym rywalizację w Lidze Mistrzów na etapie ćwierćfinału (w pierwszym spotkaniu Liverpool triumfował 3:0).

Czy pretensje Pepa Guardioli są uzasadnione?