Premier League: Słodko-gorzki debiut Jana Bednarka. Chelsea odwróciła losy meczu w 8 minut!

Wreszcie! Jan Bednarek długo czekał na debiut w Premier League i może być z niego dumny. Polak strzelił gola Chelsea, ale jego Southampton mimo dwubramkowego prowadzenia przegrał 2:3.

Dominik Polesiński
Jan Bednarek (po prawej) Getty Images / Henry Browne / Na zdjęciu: Jan Bednarek (po prawej)
To był wielki dzień dla Jana Bednarka. Polski obrońca po dziewięciu miesiącach pobytu w Southampton wreszcie doczekał się debiutu w Premier League. Wcześniej często nie mieścił się nawet w meczowej kadrze. Kiedy koledzy grali on obserwował mecze z trybun. Trener Mark Hughes pod nieobecność Jacka Stephensa  (pauza za czerwoną kartkę) wreszcie zdecydował się postawić na Polaka. Z pewnością nie żałował.

Chelsea atakowała, ale to Southampton był groźniejszy. Jedynego gola w pierwszej połowie zdobył Dusan Tadić. Serbski pomocnik tylko dostawił nogę z 7 metrów, a wszystko co najlepsze zrobił Ryan Bertrand. Długi rajd lewym skrzydłem zakończony świetnym podaniem w punkt zrobił wrażenie.

Po przerwie piłkarze podkręcili tempo, a mecz przypominał film, który ogląda się z otwartymi ustami. Pewny w swoich interwencjach obronnych Bednarek w 60. minucie kapitalnie zamknął dośrodkowanie Jamesa Ward-Prowse'a i strzelił do siatki na 2:0. Polak fetował gola za bramką Chelsea, biegnąc wzdłuż band reklamowych z mocno zaciśniętą pięścią.

Wydawało się, że Chelsea już się nie podniesie, a Bednarek zaliczy debiut marzenie ale podopieczni Antonio Conte pokazali niesamowity charakter. Włoch zdecydował się wpuścić na boisko Oliviera Giroud, a ten odpłacił się dwoma golami w ciągu ośmiu minut. Bramki Francuza przedzieliło jeszcze trafienie Edena Hazarda. To był powrót w wielkim stylu!

Gospodarze mieli jeszcze okazję na wyrównanie, ale w sytuacji sam na sam prosto w bramkarza strzelił rezerwowy Joshua Sims.

Jan Bednarek opuścił boisko w doliczonym czasie gry (trener zaryzykował wprowadzając kolejnego napastnika). Pewny w obronie i groźny przy stałych fragmentach. Przy straconych golach nie popełnił błędów i może śmiało liczyć na kolejne ligowe występy.

Southampton - Chelsea FC 2:3 (1:0)
1:0 - Dusan Tadić 21'
2:0 - Jan Bednarek 60'
2:1 - Olivier Giroud 70'
2:2 - Eden Hazard 75'
2:3 - Olivier Giroud 78'

Southampton: Alex McCarthy - Cedric Soares, Jan Bednarek (90+2' Manolo Gabbiadini), Maya Yoshida, Wesley Hoedt, Ryan Bertrand, Oriol Romeu, Pierre-Emile Hoejbjerg, James Ward-Prowse (80' Charlie Austin), Dusan Tadić (83' Joshua Sims), Shane Long.

Chelsea FC: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, Gary Cahill, Andreas Christensen, N'Golo Kante, Davide Zappacosta (61' Pedro Rodriguez), Cesc Fabregas, Marcos Alonso, Willian, Eden Hazard (86' Victor Moses), Alvaro Morata (61' Olivier Giroud).

Żółte kartki: Hoejbjerg, Ward-Prowse, Bertrand, Romeu, Long (Southampton) oraz Hazard, Willian, Cahill (Chelsea).