Jupiler League: RSC Anderlecht bez ważnych punktów, Łukasz Teodorczyk bez kolejnego gola

Łukasz Teodorczyk tym razem nie zachwycił, a RSC Anderlecht przegrał ważne spotkanie w kontekście walki o obronę tytułu mistrza Belgii. Ekipa z Brukseli poległa ze Standardem Liege 1:2 i jej szanse na końcowy triumf w Jupiler League oddalają się.

Tomasz Rosiński
Łukasz Teodorczyk Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
Piłkarze Anderlechtu przystępowali do środkowej konfrontacji w Liege w dobrych humorach po niedawnym zwycięstwie z liderem rozgrywek, Club Brugge. W szczególności podbudowany ostatnimi udanymi występami był Łukasz Teodorczyk, który na wiosnę dość często trafia do bramki rywali i ambitnie walczy o wyjazd wraz z kadrą Polski na mistrzostwa świata w Rosji.

Gospodarze, niesieni ogłuszającym dopingiem miejscowych kibiców, od pierwszego gwizdka sędziego Lawrence'a Vissera rzucili się do szaleńczych ataków. Zawodnicy Standardu co chwilę gościli pod bramką przyjezdnych i dopięli swego w 10. minucie. Wówczas błąd defensywy mistrza Belgii skrzętnie wykorzystał Renaud Emond, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Wydawało się, że kolejne trafienie dla Standardu jest kwestią czasu, bo Fiołki przez dłuższy czas uciekały się tylko do obrony. Jednakże goście dość niespodziewanie w 40. minucie doprowadzili do remisu za sprawą Adriena Trebela, który popisał się celnym uderzeniem sprzed pola karnego. Więcej goli w pierwszej połowie potyczki nie padło.

Po zmianie stron podopieczni Ricardo Sa Pinto zabrali się do ciężkiej pracy i ciągle atakowali - raz lewym, raz prawym skrzydłem. I w końcu zdołali ponownie w tej batalii wyjść na prowadzenie. W 60. minucie zawodów świetną akcję przeprowadził Mehdi Carcela, który w "szesnastce" drużyny przeciwnej zszedł na lewą nogę i strzałem po długim rogu bramki pokonał Matza Selsa.

Chwilę później boisko opuścił Teodorczyk, który zaliczył tym razem bezbarwny występ. W jego miejsce pojawił się Silvere Ganvoula, który w 78. minucie mógł, a nawet powinien trafić do siatki, ale szczęśliwie interweniował Guillermo Ochoa.

Mistrzowie kraju jeszcze ambitnie walczyli o przynajmniej jeden punkt w tym meczu, lecz do finiszu wynik już nie uległ zmianie i komplet "oczek" powędrował na konto Standardu Liege.