Primera Division: wielka niespodzianka w meczu Valencii. Podium się oddala

Valencia poniosła drugą porażkę z rzędu w rozgrywkach Primera Division, przez co oddala się od końcowego podium. Tym razem zespół Marcelino sensacyjnie przegrał u siebie z Getafe 1:2.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze Valencia CF Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: piłkarze Valencia CF
Mecz świetnie rozpoczął się dla Getafe. Już po kwadransie popularni "Azulones" prowadzili po kontrze i skutecznym wykończeniu Loica Remy'ego. Valencia w pierwszej połowie zupełnie nie istniała. "Nietoperze" nie oddały nawet jednego celnego strzału na bramkę rywali.

Tuż po przerwie Remy zaskoczył po raz drugi. Francuski napastnik popisał się bardzo ładnym płaskim strzałem z linii pola karnego i zrobiło się 2:0 dla gości. Dla byłego zawodnika Chelsea to pierwszy dublet od maja 2015 roku, kiedy bronił barw właśnie "The Blues".

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale stać ich było tylko na honorowe trafienie autorstwa Rodrigo. Najlepszy gracz marca w La Liga świetnie obrócił się na 17. metrze i po ładnym strzale umieścił piłkę tuż przy słupku. Dla Hiszpana to już 19. gol w tym sezonie.

Valencia przegrała 1:2 i kończyła mecz w osłabieniu. W samej końcówce Dani Parejo popchnął bez piłki przeciwnika i obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę.

W tym sezonie na stadionie Mestalla punkty zdobywały tylko zespoły Barcelony, Atletico, Villarreal i Realu Madryt. Niespodziewanie do tego grona dołączyło Getafe. Jeśli "Królewscy" wygrają swoje spotkanie, Valencia będzie miała już 5 punktów straty do podium. Tymczasem Getafe włączyło się do walki o Ligę Europy.

W 33. kolejce utrzymanie zapewniło sobie Eibar. Ekipa z Kraju Basków pokonała na wyjeździe Espanyol Barcelona 1:0 i przerwała serię 6. kolejek bez zwycięstwa.

Pokaż całą tabelę

Czy Rodrigo powinien otrzymać powołanie do reprezentacji Hiszpanii na mistrzostwa świata?