Premier League: Everton lepszy od Newcastle United

W ostatnim meczu 35. kolejki Premier League Everton wygrał u siebie z Newcastle United 1:0 i awansował na 8. miejsce w tabeli.
Szymon Mierzyński
Getty Images / Alex Livesey / Stringer / Na zdjęciu: Michy Batshuayi (z lewej) oraz Michael Keane (z prawej)

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Widowisko nie było porywające, zwłaszcza w pierwszej połowie, choć już wtedy mogła paść bramka, gdyby z 3 metrów koszmarnie nie spudłował Phil Jagielka.

Rozstrzygnięcie padło w 51. minucie, gdy w zamieszaniu po akcji oskrzydlającej sporą przytomność pokazał Theo Walcott, który trafił do siatki ładnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Sroki nie potrafiły odpowiedzieć i Everton zwyciężył ostatecznie 1:0, dzięki czemu ma 45 pkt. i zajmuje 8. miejsce w tabeli. Newcastle pozostaje na 10. pozycji z dorobkiem 41 "oczek".

Everton - Newcastle United 1:0 (0:0)
1:0 - Theo Walcott 51'

Czy Everton utrzyma do końca sezonu co najmniej 8. miejsce?