Serie A: Roma sprawiła lanie Chievo Werona. Paweł Jaroszyński był zmiennikiem

AS Roma zwyciężyła 4:1 z Chievo Werona i przybliżyła się do awansu do Ligi Mistrzów. Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja pokonanego zespołu, w którym wystąpił Paweł Jaroszyński. Łukasz Skorupski oraz Mariusz Stępiński nie zagrali.

German Pezzella (z lewej) i Paweł Jaroszyński (z prawej) Getty Images / Gabriele Maltinti / German Pezzella (z lewej) i Paweł Jaroszyński (z prawej)
Chievo Werona zdobyło w kwietniu 3 z możliwych 18 punktów. Terminarz nie rozpieszczał podopiecznych Rolando Marana, którzy mierzyli się w tym miesiącu z Napoli, Interem i Romą, a niewiele wcześniej z Milanem.

Tydzień temu Mariusz Stępiński strzelił gola Interowi Mediolan. Potwierdził w ten sposób, że lubi trafiać do siatki włoskich potentatów. Ponadto z czterema bramkami na koncie został drugim strzelcem swojego zespołu. Lepszy jest wyłącznie Roberto Inglese. Dlatego zaskoczeniem był fakt, że Stępiński nie zagrał w Rzymie. Już w 28. minucie wbiegł na boisko natomiast Paweł Jaroszyński. Polak zastąpił w jedenastce gości Fabio Depaoliego.

Patrik Schick dał Giallorossim prowadzenie w 8. minucie po dośrodkowaniu Radji Nainggolana. Belg rozgrywał swoje 200. spotkanie w barwach Romy i uczcił jubileusz dwiema asystami. Gola na 2:0 strzelił Edin Dzeko w podobny sposób do Schicka po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Tym razem ostatnie podanie wykonał Aleksandar Kolarov. Po przerwie Roma powiększyła prowadzenia do stanu 4:0 pomimo gry w osłabieniu. Stefano Sorrentino wyciągnął piłkę z bramki po uderzeniach Stephana El Shaarawego i ponownie Dzeko. W 88. minucie Roberto Inglese uratował honor przyjezdnych golem na 1:4. Zrehabilitował się w ten sposób za zmarnowanie rzutu karnego.

Chievo ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, a najgroźniejsi konkurenci zespołu Marana dopiero zagrają w tej kolejce. Roma umacnia się na miejscu premiowanym awansem do Ligi Mistrzów. Przed nią rewanż z Liverpool FC w półfinale obecnej edycji.

AS Roma - Chievo Werona 4:1 (2:0)
1:0 - Patrik Schick 8'
2:0 - Edin Dzeko 41'
3:0 - Stephan El Shaarawy 66'
4:0 - Edin Dzeko 67'
4:1 - Roberto Inglese 88'

W 59. minucie Roberto Inglese (Chievo) nie wykorzystał rzutu karnego. Alisson obronił.

Roma: Alisson - Bruno Peres, Federico Fazio, Juan Jesus, Aleksandar Kolarov - Lorenzo Pellegrini (79' Maxime Gonalons), Daniele De Rossi, Radja Nainggolan - Patrik Schick (60' Konstantinos Manolas), Edin Dzeko (84' Gerson), Stephan El Shaarawy

Chievo: Stefano Sorrentino - Fabio Depaoli (28' Paweł Jaroszyński), Mattia Bani (46' Alessandro Gamberini), Nenad Tomović, Fabrizio Cacciatore - Lucas Castro (79' Valter Birsa), Nicola Rigoni, Ivan Radovanović, Perparim Hetemaj - Manuel Pucciarelli - Roberto Inglese

Żółte kartki: Kolarov, Nainggolan (Roma) oraz Hetemaj, Birsa (Chievo)

Czerwona kartka: Juan Jesus (Roma) /56' - za faul/

Sędzia: Giampaolo Calvarese