Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowane działania wobec chuliganów!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Pawel Jaskolka / PressFocus  / Na zdjęciu: bandyci wbiegają na boisko trakcie meczu Lecha z Legią
Newspix / Pawel Jaskolka / PressFocus / Na zdjęciu: bandyci wbiegają na boisko trakcie meczu Lecha z Legią

- Oczekuję od stosownych służb podjęcia zdecydowanych działań wobec stadionowych chuliganów - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Niedzielny mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa został przerwany przez bandytów.

Poznańscy chuligani w 77. minucie spotkania rzucili na murawę race, wyłamali bramę, potem sami wbiegli na boisko. Legia Warszawa prowadziła w tym momencie 2:0 i zmierzała po mistrzostwo Polski. Mecz został przerwany, na stadionie pojawiły się kordony policji. Sytuację ostatecznie udało się opanować, ale piłkarze na boisko już nie wrócili. Legia jest mistrzem, czeka tylko na potwierdzenie czy wygrała 2:0, czy też wynik zostanie zweryfikowany na walkower dla niej 3:0

Premier kraju Mateusz Morawiecki pogratulował po niedzielnych meczach naszym drużynom. I przy okazji "uderzył pięścią w stół". Napisał:

Piłkarskie władze nie są w stanie sobie poradzić z chuliganami na stadionach. Takie jest przynajmniej odczucie piłkarskiego środowiska. Mecz Lecha z Legią nie był pierwszym w tym sezonie, który został przerwany przez chuliganów. Podobnie było w Gliwicach gdy Piast grał z Górnikiem. To było w Ekstraklasie. W finale Pucharu Polski, którego organizatorem jest już PZPN, nad głowami piłkarzy i kibiców latały race, bandyci z Arki Gdynia strzelali nimi na oślep. Cud, że nikomu nic się nie stało.

Czy polska piłka potrzebuje interwencji państwa?