US Palermo o krok od Serie A. Trzech Polaków na murawie w finale baraży

Paweł Dawidowicz, Radosław Murawski i Przemysław Szymiński pomogli US Palermo wygrać 2:1 pierwszy mecz z Frosinone Calcio w finale baraży o awans do Serie A.

US Palermo Getty Images / Tullio M. Puglia / US Palermo
US Palermo dostało się do finału baraży dzięki zwycięstwu w dwumeczu z Venezia FC. W rewanżu z klubem z miasta gondolierów zdobyło gola w 5. minucie. Pół tygodnia później, na tym samym stadionie, drużyna z Sycylii straciła bramkę w tej samej minucie. Pięknym uderzeniem popisał się Camillo Ciano i dał prowadzenie 1:0 Frosinone Calcio.

Wyrównał w 45. minucie Antonio La Gumina i zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego w poprzednim meczu. Młodzianowi dostarczył piłkę Igor Coronado. Palermo miało przewagę. Oddało ponad 20 strzałów więcej niż przeciwnik z Lacjum. Wreszcie w 81. minucie wypracowało sobie zaliczkę przed rewanżem. Wówczas Emanuele Terranova skierował piłkę do własnej bramki i to ekipa Polaków wygrała 2:1 pomimo złego początku meczu.

W jedenastce Palermo był tradycyjnie Radosław Murawski. W niedzielę do kadry meczowej wrócił Paweł Dawidowicz, a w środę pojawił się w podstawowym składzie. Przypomnijmy, że jeszcze w poprzednim tygodniu młody piłkarz był na zgrupowaniu reprezentacji Polski, ale Adam Nawałka nie zdecydował się zabrać go na mistrzostwa świata. Przemysław Szymiński wszedł z ławki rezerwowych na boisko w 76. minucie w miejsce Aljaza Struny.

Rewanż w sobotę na terenie Frosinone Calcio. Lepsza w dwumeczu drużyna awansuje do Serie A.

US Palermo - Frosinone Calcio 2:1 (1:1)
0:1 - Camillo Ciano 5'
1:1 - Antonio La Gumina 45'
2:1 - Emanuele Terranova (sam.) 81'

Palermo: Alberto Pomini - Paweł Dawidowicz, Aljaz Struna (76' Przemysław Szymiński), Slobodan Rajković - Andrea Rispoli (68' Aleksandar Trajkovski), Radosław Murawski, Mato Jajalo, Haitam Aleesami - Antonio La Gumina (90' Gabriele Rolando), Igor Coronado, Ilija Nestorovski

Frosinone: Mauro Vigorito - Matteo Ciofani, Emanuele Terranova, Luka Krajnc - Luca Paganini (62' Alessandro Frara), Moussa Kone, Mirko Gori, Paolo Sanmarco (84' Raffaele Maiello), Roberto Crivello - Federico Dionisi, Camillo Ciano (78' Nicola Citro)

Żółte kartki: Murawski (Palermo) oraz Frara (Frosinone)

Sędzia: Daniele Chiffi

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy US Palermo awansuje w tym sezonie do Serie A?