Tabela Lotto Ekstraklasy. Śląsk Wrocław wydarł punkt i jest liderem

Po piątkowych meczach w Lotto Ekstraklasie trzy kluby mają cztery punkty w tabeli. Lideruje Śląsk Wrocław, który ma lepszy bilans goli niż Lechia Gdańsk i Wisła Kraków.

Arkadiusz Piech Newspix / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: Arkadiusz Piech
2. kolejka Lotto Ekstraklasy rozpoczęła się w Gdańsku. Mecz Lechii ze Śląskiem Wrocław był pojedynkiem klubów, które zdobyły komplet punktów na inaugurację. Przed ich bezpośrednim spotkaniem było wiadomo, że minimum jedna drużyna straci "oczka". Dwie godziny później było już wiadomo, że straciły obie wskutek remisu 1:1. Prowadziła Lechia dzięki bramce Flavio Paixao z rzutu karnego. Ten sam zawodnik nie potrafił wykorzystać drugiej jedenastki, za co karę wymierzył w końcówce regulaminowego czasu Piotr Celeban po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Obaj wspomniani piłkarze zdobyli już dwa gole w tym sezonie. Drużyna z Wrocławia nocuje na szczycie tabeli.

Miedź Legnica rozegrała w Krakowie pierwszy mecz na wyjeździe w króciutkiej historii występów w Lotto Ekstraklasie. Wisła zaatakowała beniaminka i sforsowała jego defensywę w 43. minucie. Piłkę wpakował do bramki Zdenek Ondrasek. Krótko po przerwie Dawid Kort powiększył przewagę Wiślaków strzałem na 2:0. Miedź było stać tylko na trafienie kontaktowe Marquitosa z rzutu karnego i to krakowianie zdobyli komplet punktów. Wisła jest druga w tabeli z gorszym bilansem goli niż liderujący Śląsk i takim samym jak Lechia.

2. kolejka potrwa do poniedziałku. W sobotę KGHM Zagłębie Lubin podejmie imiennika z Sosnowca, a Korona Kielce zmierzy się z Legią Warszawa. Dobrze zapowiada się niedzielne spotkanie Górnika Zabrze z Wisłą Płock. Jako ostatni wyjdą na boisko zawodnicy Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice.