Premier League: dzielny Everton zremisował w dziesiątkę

W ostatnim sobotnim meczu inauguracyjnej kolejki Premier League Wolverhampton Wanderers zremisował z Evertonem 2:2. Taki wynik to sukces gości, którzy całą drugą połowę grali w dziesiątkę.

Dominik Polesiński
Mecz piłki nożnej Getty Images / Ryan Pierse / Mecz piłki nożnej
Everton objął prowadzenie w 17. minucie. Michael Keane dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a w olbrzymim zamieszaniu piłkę z kilku metrów skierował do siatki nowy nabytek The Toffees, sprowadzony z Watfordu Richarlison. Goście otworzyli wynik i nic nie wskazywało, że tak szybko stracą kontrolę nad meczem.

W 41. minucie nastąpił niespodziewany zwrot. Phil Jagielka, będąc ostatnim obrońcą źle przyjął piłkę i stracił ją na rzecz stosującego pressing Diogo Joty. Sędzia nie wahał się ani chwili i pokazał obrońcy czerwoną kartkę. Gra w osłabieniu zapowiadała kłopoty Evertonu.

Wilki wyrównały jeszcze przed przerwą po pięknym golu z rzutu wolnego. Ruben Neves fantastycznie uderzył z 17 metrów w górny róg wprawiając trybuny w euforię.

W drugiej połowie gospodarze poszli po pełną pulę, ale zamiast prowadzenia znów musieli odrabiać straty. Ich katem ponownie okazał się Richarlison. Brazylijczyk odważnie wbiegł w pole karne i chytrym, lekkim strzałem przy dalszym słupku zaskoczył Rui Patricio.

Wolverhampton potrzebowało 13 minut, aby ponownie dogonić wynik. Neves dośrodkował z lewej strony boiska, a Raul Jimenez upadając na ziemię głową skierował futbolówkę do siatki.

Everton dzielnie bronił się do ostatniego gwizdka i gospodarze, mimo przewagi nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Wolverhampton Wanderers - Everton 2:2 (0:1)
0:1 - Richarlison 17'
1:1 - Neves 44'
1:2 - Richarlison 67'
2:2 - Raul Jimenez 80'

Wolverhampton Wanderers: Rui Patricio - Ryan Bennett, Conor Coady, Willy Boly, Matt Doherty, Joao Moutinho (85' Morgan Gibbs-White), Ruben Neves, Jonny (76' Ruben Vinagre), Diogo Jota, Helder Costa (71' Leo Bonatini), Raul Jimenez.

Everton: Jordan Pickford - Seamus Coleman, Phil Jagielka, Michael Keane, Leighton Baines, Morgan Schneiderlin, Idrissa Gueye, Theo Walcott, Gylfi Sigurdsson (44' Mason Holgate), Richarlison (86' Lucas Digne), Cenk Tosun (82' Oumar Niasse).

Żółte kartki: Richarlison (Everton).