II liga: Stal Stalowa Wola rozbiła Widzew Łódź

Stal Stalowa Wola 3:0 pokonała w Boguchwale lidera II ligi po trzech kolejkach, Widzew Łódź. Gole dla gospodarzy zdobywali Robert Dadok (dwie) oraz Michał Trąbka.

Michał Piegza
piłkarze Widzewa Łódź w starciu ze Stalą Newspix / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź w starciu ze Stalą
Widzew Łódź to beniaminek II ligi, który z rozmachem rozpoczął nowy sezon. Drużyna prowadzona przez Radosława Mroczkowskiego w pierwszych trzech meczach zdobyła siedem punktów i przed 4. kolejką była liderem tabeli. W sobotnim spotkaniu 4-krotni mistrzowie Polski zmierzyli się ze Stalą Stalowa Wola, która swoje spotkania rozgrywa Boguchwale. Zielono-czarni to również drużyna z czołówki, która w trzech pierwszych meczach tego sezonu wywalczyła sześć punktów.

Obiekt w Boguchwale był wypełniony po brzegi. Kibice na pierwsze groźniejsze okazje musieli czekać niewiele ponad kwadrans. W 18. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Mateusz Michalski. Przed sobą miał tylko bramkarza, ale ten dobrze skrócił kąt i nie dał się zaskoczyć. Swoją okazję miała dwie minuty później Stal. Uderzenie Roberta Dadoka obronił Patryk Wolański. Widzew kolejną szansę stworzył sobie w 38. minucie. Wówczas mocny strzał Marka Zuziaka obronił Dorian Frątczak.

Do przerwy niewiele wskazywało, że po zmianie stron Stal zdeklasuje Widzew. To akcje gości mogły się podobać. Łodzianom zabrakło jednak skuteczności i w krótkim czasie stracili trzy gole. Zaczął w 62. minucie Dadok. Tomasz Żyliński dośrodkował, a zawodnik miejscowych kapitalnych uderzeniem pod poprzeczkę zdobył gola.

Goście chcieli odrabiać straty, ale szybko zostali skarceni. W 72. minucie kapitalną akcję przeprowadził Michał Trąbka, który przebiegł pół boiska mijając kolejnych zawodników Widzewa. Podał na wolne pole do Dadoka, a ten spokojnie skierował piłkę do bramki, obok wychodzącego bramkarza. Dwie minuty później Stal dobiła łodzian. Trąbka oddał precyzyjny strzał z 16 metrów tuż przy słupku. Goście po tym ciosie nie byli się już w stanie podnieść.

Porażka ze Stalą była pierwszą Widzewa w sezonie. Gracze ze Stalowej Woli wyprzedzili łodzian w tabeli

Stal Stalowa Wola - Widzew Łódź 3:0 (0:0)
1:0 - Dadok 62'
2:0 - Dadok 72'
3:0 - Trąbka 74'

Stal Stalowa Wola: Dorian Frątczak - Adam Waszkiewicz, Michał Trąbka, Robert Dadok (86' Sebastian Łętocha), Michał Kitliński (77' Andrzej Trubeha), Kacper Czajkowski, Bartosz Sobotka, Tomasz Żyliński, Przemysław Stelmach (88' Szymon Jopek), Adrian Dziubiński (84' Piotr Mroziński), Grzegorz Janiszewski.

Widzew Łódź: Patryk Wolański - Marcin Pigiel (74' Michael Ameyaw), Maciej Kazimierowicz, Mateusz Michalski, Sebastian Kamiński, Simonas Paulius (66' Kacper Falon), Damian Paszliński, Robert Demjan (68' Daniel Mąka), Marek Zuziak (58' Daniel Świderski), Konrad Gutowski, Sebastian Zieleniecki.

Sędzia: Mateusz Bielawski (Mysłowice).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!