Serie A: Inter nie odczarował Sassuolo, debiut Łukasza Teodorczyka pomógł Udinese

Inter Mediolan przegrał 0:1 kolejny mecz z US Sassuolo. W ciągu ośmiu minut od wejścia na boisko Łukasza Teodorczyka Udinese Calcio zmieniło z 0:2 na 2:2 wynik spotkania z Parma Calcio 1913.

Seko Fofana (na pierwszym planie) i Łukasz Teodorczyk Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Seko Fofana (na pierwszym planie) i Łukasz Teodorczyk
Przed starciem US Sassuolo z Interem Mediolan zainteresowanie budzili dwaj piłkarze. Po stronie US Sassuolo debiutował Kevin-Prince Boateng, jeden z najbardziej barwnych zawodników, którzy przeprowadzili się latem do Włoch. Z kolei w meczu o stawkę Interu zagrał po raz pierwszy Matteo Politano. Od 2015 do 2018 roku pomocnik występował w Sassuolo. W poprzednim sezonie Politano zdobył 10 goli, a przy czterech asystował.

Pozbawieni Politano, a także Francesco Acerbiego gospodarze potrafili groźnie atakować. W 3. minucie Mehdi Bourabia przegrał pojedynek sam na sam z Samirem Handanoviciem. Ten sam piłkarz oddał uderzenie z kilkunastu metrów na zakończenie pierwszego kwadransa. Dał się jednak zablokować. W 27. minucie Sassuolo potwierdziło przewagę golem z rzutu karnego Domenico Berardiego po faulu Joao Mirandy na Federico Di Francesco.

Inter miał problem, żeby odpowiedzieć czymś konkretnym. Grał bez Milana Skriniara, Sime Vrsaljko, Ivana Perisicia, Radji Nainggolana i Keity Balde. Spośród obecnych na murawie wyróżnił się dwoma niecelnymi strzałami Mauro Icardi. Poza wspomnianym Politano powinni mocniej wspierać swojego napastnika Lautaro MartinezKwadwo Asamoah, a także Marcelo Brozović.

Przed drugą połową wszedł na boisko Ivan Perisić. Chorwat szybko zameldował się strzałem nad poprzeczką, ale później wtopił się w mediolańską szarzyznę. W 60. minucie pokazał się Politano, ale chybił i nie zranił byłego pracodawcy. W centrum wydarzeń znalazł się także Boateng, który trafił w słupek. Na koniec regulaminowego czasu szansę na wyrównanie zmarnował Stefan de Vrij po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Wynik 1:0 dla Sassuolo nie zmienił się. Inter poniósł siódmą porażkę w ośmiu ostatnich meczach z zespołem z Mapei Stadium.

Łukasz Teodorczyk powiększył polską kolonię w Serie A w przeddzień inauguracji sezonu. Były napastnik RSC Anderlechtu jest 16. Polakiem, który ma zamiar podbić włoskie boiska. Teodorczyk rozpoczął mecz Udinese Calcio z Parma Calcio 1913 na ławce rezerwowych. Beniaminek wyszedł na prowadzenie w 44. minucie, a eleganckiego gola po dryblingu zdobył Roberto Inglese. Po przerwie zrobiło się 2:0 dla Parmy i jej wygrana była blisko. W 63. minucie trener Udinese wprowadził Teodorczyka, a ten jakby był brakującym ogniwem zespołu. Osiem minut od wejścia Polaka wystarczyło gościom na doprowadzenie do remisu 2:2.

Parma to jeden z dwóch beniaminków, którzy przedstawili się w niedzielę wieczorem. Poza byłym triumfatorem Pucharu UEFA powrócił do elity Empoli FC. W 14. minucie Rade Krunić dał beniaminkowi prowadzenie strzałem z ostrego kąta. Empoli przeważało i gdyby było skuteczniejsze, mogło prowadzić wyżej niż 1:0 po pierwszej połowie. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 51. minucie Simone Caputo trafił na 2:0. Michał Marcjanik oglądał z ławki rezerwowych rehabilitację swojego zespołu po klęsce w Pucharze Włoch.

W Bolonii zmierzyły się drużyny Łukasza Skorupskiego i Thiago Cionka. Obaj reprezentanci Polski rozpoczęli mecz w podstawowym składzie. Skorupski obronił w pierwszej połowie dwa uderzenia, które nie były trudne. Drużyna byłego bramkarza Górnika Zabrze przeważała, ale tak samo jak SPAL nie potrafiła zdobyć gola. Przełom nastąpił w 71. minucie, kiedy to gola na 1:0 dla zespołu z Ferrary strzelił Jasmin Kurtić. Pokonał on Skorupskiego kapitalnym uderzeniem z dystansu i dał wygraną ekipie Cionka.