Anglia: Leeds wciąż bez porażki, bezbarwny występ Klicha. Przegrane ekip Białkowskiego, Wszołka i Bielika

Wtorek nie był najlepszym dniem dla angielskich drużyn, których barwy reprezentują Polacy. Porażki poniosły Ipswich (Białkowski) i Charlton (Bielik), zaś Leeds (Klich) zremisowało ze Swansea 2:2. Zwyciężyło Hull bez Grosickiego w składzie.

Tomasz Rosiński
Mateusz Klich Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Kolejne całe spotkanie w zespole Leeds United rozegrał Mateusz Klich. Tym razem Polak nie błysnął jak w poprzednich konfrontacjach (2 gole, 1 asysta) i przez większość potyczki był niewidoczny. Goście musieli gonić wynik i ostatecznie wywieźli z Liberty Stadium w Swansea jeden punkt (2:2), który dał im awans na pozycję lidera The Championship. Najlepszym zawodnikiem starcia był Oliver McBurnie, zdobywca dwóch bramek dla gospodarzy.

Ipswich Town przed przegraną nie uchronił polski bramkarz Bartosz Białkowski. The Tractor Boys musieli uznać wyższość Derby County, które przed własną publicznością triumfowało 2:0.

Na razie zupełnie zawodzi klub Queens Park Rangers, który wciąż nie ma na swoim koncie żadnej zdobyczy punktowej. W czwartej serii gier piłkarze QPR ulegli u siebie Bristol City 0:3. Przez 60 minut w londyńskiej drużynie występował Paweł Wszołek.

Hull City, grające bez Kamila Grosickiego, wygrało po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach, a na rozkładzie znalazł się beniaminek - Rotherham United (3:2).

Wypożyczony z Arsenalu FC Krystian Bielik rywalizował na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, zaś jego Charlton Athletic przegrał w League One z Peterborough United 0:1.