Zwycięstwo Lazio, Reggina w Serie B

Reggina Calcio jest pierwszym klubem, który pożegnał się z Serie A. Porażka Bordowych na Stadio Olimpico w konfrontacji z rzymskim Lazio zepchnęła ekipę z Reggio di Kalabrii do Serie B, a katem gości okazał się być bramkostrzelny Mauro Zarate.

Adam Kiołbasa

Biancocelesti co prawda w pierwszej odsłonie mieli kłopoty, ale pomimo to właśnie im udało się strzelić bramkę. Podopieczni Delio Rossiego dzięki trafieniu z 26. minuty Zarate prowadzili do przerwy 1:0. Później w znakomitej sytuacji znalazł się jeszcze Goran Pandev, ale pomimo to nie udało mu się podwyższyć na 2:0.

Po zmianie stron goście starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, ale bezskutecznie. Lazio grało mądrze, dzięki czemu po czterech ligowych porażkach z rzędu rzymianie w końcu zgarnęli całą pule.

Biancocelesti z 50 punktami na koncie zajmują dziesiąte miejsce w tabeli, a Reggina jest przedostatnia, ma 30 oczek i już nie ma żadnych szans na utrzymanie się w elicie.

Lazio Rzym - Reggina Calcio 1:0 (1:0)
1:0 - Zarate 26'

Lazio: Carrizo, De Silvestri, Rozehnal, Diakhite, Kolarov, Lichsteiner, Ledesma, Dabo (58' Meghni), Foggia (48' Mendicino), Pandev, Zarate (66' Kozac).

Reggina: Puggioni, Lanzaro, Valdez, Cirillo, Vigiani (55' Ceravolo), Barreto, Carmona, Barilla, Costa (51' Corradi), Brienza, Cozza (66' Adejo).

Żółte kartki: Pandev (Lazio) oraz Cirillo (Reggina).

Sędzia: Gervasoni.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)