Pierwszy sukces Macieja Skorży w Azji. Zdobył brąz w Igrzyskach Azjatyckich

Reprezentacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich U-23 trzeci raz w jednym turnieju wygrała konkurs rzutów karnych. Tym razem dało to drużynie Macieja Skorży upragniony medal.

Robert Czykiel
Maciej Skorża Materiały prasowe / Na zdjęciu: Maciej Skorża
Maciej Skorża w marcu tego roku rozpoczął pracę z reprezentacją U-23 Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Głównym zadaniem polskiego trenera jest awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Najpierw jednak przystąpił ze swoim zespołem do Igrzysk Azjatyckich, gdzie osiągnął duży sukces.

W półfinale ZEA odpadły z Japonią po porażce 0:1. Pozostał mecz na pocieszenie o brązowy medal. Rywalem był Wietnam, który w półfinale uległ Korei Południowej.

Drużyna Skorży zaczęła udanie, bo już w 17. minucie prowadzenie dał Ahmad Al-Hashmi. Radość jednak trwała zaledwie jedenaście minut, bo potem wyrównał Nguyen Van Quyet. Więcej bramek już nie padło.

Brązowego medalistę wyłonił konkurs rzutów karnych. Zjednoczone Emiraty wygrały 4:3 po jednym pudle Wietnamczyka. Tym samym Skorża ma na koncie pierwszy sukces w Azji.

Polak miał jednak sporo szczęścia. W fazie grupowej przegrał pierwsze dwa spotkania, ale zwycięstwo w trzecim dało jego drużynie awans. Potem w 1/8 finału i ćwierćfinale ZEA awansowało dalej po rzutach karnych.