WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Szykują się zmiany w badaniu piłkarzy. "Ponad 10 lat PZPN zabiegał o zmianę tego absurdu"

W Ministerstwie Zdrowia doszło do spotkania przedstawicieli rządu i PZPN-u. Celem rozmów było omówienie kwestii związanych z badaniami lekarskimi dla piłkarzy i oddzieleniem sportowca profesjonalnego od amatorskiego.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Getty Images / Richard Heathcote / Piłka nożna

Inicjatorem spotkania był prezes Podkarpackiego ZPN i senator RP - Mieczysław Golba, a w rozmowach uczestniczyli m.in. Wiceminister Zdrowia Józef Szczurek-Żelazko i prezes PZPN Zbigniew Boniek. 

Najważniejszymi kwestiami było wprowadzenie badań piłkarzy raz w roku (obecnie odbywają się dwa razy w roku), możliwość wydawania opinii nie tylko przez lekarzy sportowych, ale i rodzinnych, uproszczenia badań lekarskich oraz dopuszczenie do rozgrywek zawodników na podstawie oświadczeń o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu.

- Kilku, czy nawet kilkunastu lekarzy medycyny sportowej nie jest w stanie zbadać prawie 60 tysięcy piłkarzy na Podkarpaciu. Jest to duże obciążenie dla piłkarzy amatorów, którzy dwa razy w roku muszą wykonywać takie badania. Ponad 10 lat PZPN zabiegał o zmianę tego absurdu. Nie było łatwo. Dopiero teraz po interwencji Wiceministra Sprawiedliwości Pana Marcina Warchoła lobby medycyny sportowej w ministerstwie zdrowia zostało rozbite - przyznał prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba.

Według nieoficjalnych informacji Podkarpackiego ZPN, Ministerstwo Zdrowia wysłało do Ministerstwa Sportu propozycję określenia granicy pomiędzy sportowcem zawodowym i amatorskim. Celem jest objęcie amatorów jedynie wymogiem oświadczenia o stanie zdrowia.

ZOBACZ WIDEO Primera Division: Real stracił pierwsze punkty. Golkiper Athletic bronił jak natchniony [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy zgadzasz się z proponowanymi zmianami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
podkarpackizpn.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×