Lechiści podrażnieni przed meczem z Wisłą Kraków. "Wiemy, że możemy nie tracić goli"

Piłkarze Lechii Gdańsk nie będą musieli długo czekać na rewanż po porażce 2:5 w Krakowie z Wisłą. We wtorek znów tam pojadą i będą chcieli powalczyć o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Michał Gałęzewski
Michał Nalepa WP SportoweFakty / Joanna Michalkiewicz / Na zdjęciu: Michał Nalepa
Wiadomo, że z Wisłą Kraków swoje szanse dostanie kilku piłkarzy, którzy nie grali regularnie w lidze. Po remisie z KGHM Zagłębiem Lubin i wcześniejszej ligowej porażce w Krakowie, ambicje gdańszczan są podrażnione. - Z tego meczu będzie można wynieść bardzo dużo pozytywów. Musimy też wyciągnąć bardzo dużo wniosków. W ciągu ostatnich dwóch spotkań straciliśmy osiem bramek, wcześniej trzy przez siedem kolejek. Wiemy, że możemy nie tracić goli, bo już pokazaliśmy, że potrafimy - powiedział Michał Nalepa, obrońca Lechii Gdańsk.

Na pomeczowej konferencji prasowej, Piotr Stokowiec podkreślał, że najważniejsze, by jego zespół zareagował sportową złością, nie zrezygnowaniem. - Musimy skupić się na meczu z Wisłą Kraków. Do tego spotkania podchodzimy bardzo poważnie i postaramy się odegrać Wiśle po porażce 2:5. Postaramy się powalczyć o awans - zdeklarował Mateusz Sopoćko.

Niewykluczone, że właśnie wychowanek Lechii dostanie szansę od pierwszych minut. W ostatnich spotkaniach wychodził w drugiej połowie. - Trudno się wchodzi, gdy przeciwnik napiera i jesteśmy zmuszeni do gry defensywnej. Wiem jednak, że przede mną naprawdę dużo pracy. Liczę na to, że zagram w Krakowie i dam z siebie sto procent szczególnie, że Lechii w Pucharze Polski nie szło. Każdy podchodzi do tego spotkania z taką samą powagą, jak do ligi - dodał Sopoćko.

Para Wisła Kraków - Lechia Gdańsk, to zdecydowanie najmocniejsze zestawienie zbliżającej się rundy Pucharu Polski. Początek meczu 25 września o godzinie 20:30.

Czy Lechia Gdańsk pokona w Krakowie Wisłę?