PL: Liverpool uratował remis w meczu z Chelsea. Fenomenalny gol Sturridge'a!

Liverpool stracił pierwsze punkty w sezonie i już nie jest liderem Premier League. Zespół Juergena Kloppa w 89. minucie uratował remis w potyczce z Chelsea. Kapitalną bramkę zdobył Daniel Sturridge.

Michał Piegza
Eden Hazard (w środku) oraz Joe Gomez (z lewej) i Trent Alexander-Arnold (z prawej) PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Eden Hazard (w środku) oraz Joe Gomez (z lewej) i Trent Alexander-Arnold (z prawej)
Liverpool po raz drugi w krótkim czasie mierzył się z Chelsea. W środę zespół Juergena Kloppa przegrał z rywalem w Pucharze Ligi Angielskiej 1:2.

Prowadzący bez straty punktu w Premier League goście w pierwszej połowie lepiej prezentowali się od Chelsea. Pod bramką gospodarzy goście uderzali jednak fatalnie. To miejscowi mieli klarowniejsze okazje. W 22. minucie, po kontrze, sam na sam z Alissonem znalazł się Willian, górą był jednak bramkarz.

Trzy minuty Chelsea przeprowadziła kapitalną akcję. Po rozegraniu w środku pola Mateo Kovacić podał do Edena Hazarda. Belg w sytuacji sam na sam uderzył w kierunku dalszego słupka, Brazylijczyk w bramce Liverpoolu był bez szans. Do remisu w 32. minucie powinien doprowadzić Mohamed Salah. Egipcjanin minął już Kepę, strzał z ostrego kąta wybił obrońca.

W drugiej części goście szukali swoich szans i znakomitą okazję stworzyli sobie w 58. minucie. Groźne uderzenie Sadio Mane na róg sparował Kepa. Chelsea również miała swoje okazje. W 64. minucie Alisson wygrał z Hazardem w sytuacji sam na sam. Gospodarze szansę stworzyli sobie po szybkim rozegraniu rzutu wolnego na własnej połowie.

Dwadzieścia minut przed końcem do remisu powinien doprowadzić Xherdan Shaqiri. Rezerwowy w bramkę nie trafił z kilku metrów, a pozycję miał wręcz wymarzoną.  Liverpool atakował do końca i kiedy wydawało się, że goście przegrają, w 89. minucie kapitalnym strzałem sprzed pola karnego lewą nogą popisał się Daniel Sturridge. Piłka wpadła w samo okienko bramki Kepy.

Liverpool stracił pierwsze punkty w sezonie, spadł na 2. miejsce, ale wciąż jest niepokonany

Chelsea FC - Liverpool FC 1:1 (1:0)
1:0 - Hazard 25'
1:1 - Sturridge 89'

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, David Luiz, Antonio Ruediger, Marcos Alonso - Mateo Kovacić (81' Ross Barkley), N'Golo Kante, Jorginho - Willian (73' Victor Moses), Olivier Giroud (65' Alvaro Morata), Eden Hazard.

Liverpool: Alisson - Trent Arnold, Virgil van Dijk, Joe Gomez, Andrew Robertson - Jordan Henderson (78' Naby Keita), Georginio Wijnaldum, James Milner (86' Daniel Sturridge) - Mohamed Salah (66' Xherdan Shaqiri), Roberto Firmino, Sadio Mane.

Żółte kartki: Mane, Milner (Liverpool).

Sędzia: Andre Marriner.

Po następnej kolejce Liverpool odzyska pozycję lidera Premier League?