Premier Liga: cenne zwycięstwo Lokomotiwu w derbach Moskwy z CSKA, kolejny cały mecz Grzegorza Krychowaka

W 10. kolejce rosyjskiej Premier Ligi ważną wygraną, szczególnie z psychologicznego punktu widzenia, odniosła ekipa Lokomotiwu, która w derbach Moskwy pokonała CSKA 1:0. Grzegorz Krychowiak rozegrał kolejne całe spotkanie w barwach gości.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak (z lewej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej)
Lokomotiw od startu obecnego sezonu gra w kratkę i już praktycznie może zapomnieć o obronie mistrzowskiego tytułu. Jednak w derbach Moskwy z CSKA ekipa Krychowiaka oraz Macieja Rybusa (obecnie jest kontuzjowany) chciała się pokazać z bardzo dobrej strony i zwyciężyć, co jej się udało zrealizować.

Kibice zgromadzeni na CSKA Arena w Moskwie długo, bo aż do 88. minuty, musieli czekać na bramkę w tej konfrontacji, ale z pewnością liczyli, że zdobędą ją miejscowi piłkarze.

Jednak gola, mimo gry w "dziesiątkę" (czerwoną kartkę w 65. minucie otrzymał Eder), za sprawą Benedikta Hoewedesa strzelili przyjezdni. Vedran Corluka w polu karnym rywala podał piłkę do Niemca, a ten huknął nie do obrony z siedmiu metrów i jak się chwilę później okazało zapewnił swojemu klubowi komplet punktów.

"Krycha" występował na murawie od początku do końca zawodów i zakończył spotkanie z żółtą kartką (za faul).