Bundesliga: kanonada w Lipsku, kolejna porażka TSG 1899 Hoffenheim

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Filip Singer / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
Getty Images / Filip Singer / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk

W niedzielnych meczach 7. kolejki Bundesligi kibice oglądali dziewięć bramek, z czego aż sześć padło w starciu RB Lipsk - 1.FC Nuernberg.

Najwięcej emocji spośród niedzielnych meczów 7. kolejki Bundesligi dostarczył mecz pomiędzy TSG 1899 Hoffenheim i Eintrachtem Frankfurt. Uczestnik Ligi Mistrzów wciąż nie może odzyskać formy z poprzedniego sezonu i musiał uznać wyższość zdobywców Pucharu Niemiec. Eintracht prowadzenie objął w 40. minucie po trafieniu Ante Rebicia, a tuż po zmianie stron gola zdobył Luka Jović.

Od 64. minuty Eintracht grał w osłabieniu, gdyż drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Rebić. Mimo to piłkarzom TSG 1899 Hoffenheim nie udało się uratować punktu. Wieśniacy zdołali jedynie odpowiedzieć golem Reissa Nelsona.

Aż sześć goli oglądali kibice w Lipsku, gdzie miejscowe RB rozgromiło 1.FC Nuernberg i zasygnalizowało wysoką formę. Zespół z Lipska wygrał 6:0, a gole dla gospodarzy zdobyli Kevin Kampl, Yussuf Poulsen, Timo Werner i Marcel Sabitzer. Dwaj ostatni zawodnicy strzelili po dwie bramki.

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy SC Freiburg i Bayerem Leverkusen. Obie ekipy miały kilka szans na objęcie prowadzenia, ale brakowało im skuteczności. Najbliżej zdobycia gola był Luca Waldschmidt, ale w końcówce meczu trafił w słupek.

Wyniki:

SC Freiburg - Bayer Leverkusen 0:0

TSG 1899 Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 1:2 (0:1) 0:1 - Ante Rebić 40' 0:2 - Luka Jović 46' 1:2 - Reiss Nelson 80'

RB Lipsk - 1.FC Nuernberg 6:0 (4:0) 1:0 - Kevin Kampl 3' 2:0 - Yussuf Poulsen 7' 3:0 - Marcel Sabitzer 21' 4:0 - Timo Werner 32' 5:0 - Marcel Sabitzer 55' 6:0 - Timo Werner 59'

Czy RB Lipsk włączy się do walki o mistrzostwo Niemiec?