Poprawny występ Jana Bednarka przeciwko Chelsea. Anglicy ocenili Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jordan Mansfield / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Getty Images / Jordan Mansfield / Na zdjęciu: Jan Bednarek

Pierwszy występ Jana Bednarka w podstawowym składzie Southampton był całkiem poprawny, ale Polak na murawie w meczu z Chelsea spędził tylko 45 minut. Zobacz jakie noty wystawiły mu angielskie media.

W tym artykule dowiesz się o:

Jan Bednarek w tym sezonie otrzymał mało szans gry. Przeciwko Chelsea po raz pierwszy pojawił się w podstawowym składzie i zaprezentował się dobrze. Nie popełnił żadnych poważnych błędów, ale na boisku przebywał zaledwie 45 minut. W przerwie zastąpił go Oriol Romeu. Była to jednak raczej zmiana taktyczna, a nie podyktowana złą grą Polaka.

Angielskie media również nie miały większych zastrzeżeń do gry Jana Bednarka, o czym świadczą noty. Najlepszą otrzymał od portalu whoscore.com. Został oceniony na 7.0. Tylko dwóch zawodników Southampton otrzymało lepsze oceny, choć z pewnością wpływ na to miała słabsza postawa zespołu w drugiej połowie.

Dziennikarze "SkySports" wystawili Polakowi wyjściową "szóstkę", podobnie zresztą jak ośmiu innym zawodnikom. Na "siódemkę" zasłużył jedynie Pierre Hojbjerg, a pozostali dwaj zawodnicy otrzymali "piątki".

Najbardziej negatywnie występ Jana Bednarka ocenił "Daily Mail", który dał mu "piątkę". Na tak słabą ocenę zdaniem dziennikarzy zasłużyło tylko trzech innych zawodników Southampton. Pozostali dostali "szóstki" i jedynie Bertrand otrzymał notę 6,5.

Jan Bednarek w końcówce sezonu przebojem wdarł się do składu Southampton i prezentował się bardzo dobrze. Miał duży wpływ na to, że "Święci" utrzymali się w Premier League. Od początku bieżących rozgrywek miał problem z przedostaniem się nawet do kadry meczowej. Dość niespodziewanie pojawił się na boisku w meczu z Liverpoolem. W 55. minucie zastąpił Matthew Targetta. Zespół Polaka przegrał 0:3, ale podczas jego pobytu na boisku nie stracił gola. Teraz reprezentant Polski zagrał przeciwko Chelsea i pomimo, że pokazał się z poprawnej strony, to w kolejnych tygodniach może mieć problem z regularną grą.

Angielskie media informują, że Southampton zimą chciałby pozyskać Gary'ego Cahilla z Chelsea. Zawodnik ten nie otrzymuje ostatnio zbyt wielu szans gry w The Blues i chciałby zmienić barwy klubowe. Gdyby trafił do "Świętych" jeszcze bardziej oddaliłoby Polaka od składu.

Póki co Jan Bednarek może skoncentrować się na meczach reprezentacji Polski. Ostatnio pokazał się z dobrej strony i bardzo prawdopodobne, że razem z Kamila Glika stworzy duet środkowych obrońców na mecze z Portugalią i Włochami.

Czy Jan Bednarek zasługuje na grę w pierwszym składzie reprezentacji Polski?