LM: pierwszy punkt Young Boys Berno, Valencia miała dużo szczęścia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER SCHNEIDER / Na zdjęciu: mecz Young Boys Berno - Valencia
PAP/EPA / PETER SCHNEIDER / Na zdjęciu: mecz Young Boys Berno - Valencia

Young Boys Berno z pierwszym golem i punktem w Lidze Mistrzów. Szwajcarzy zremisowali u siebie z Valencią 1:1, a mogli nawet wygrać.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa była bezbarwna, ale skuteczniejsze okazały się Nietoperze i to one otworzyły wynik. Carlos Soler zagrał na czystą pozycję do Michy'ego Batshuayia, a ten minął Marco Woelfliego i trafił z ostrego kąta do pustej bramki.

Po przerwie ekipa Young Boys ruszyła do zdecydowanych ataków i miała więcej sytuacji niż przeciwnik. W 55. minucie napór przyniósł jej wyrównanie. Dani Parejo sfaulował w polu karnym Djibrila Sowa, a pewnym strzałem z "wapna" Neto pokonał Guillaume Hoarau.

W końcówce mistrz Szwajcarii mógł nawet zwyciężyć, lecz zabrakło mu szczęścia, bo po uderzeniu Sekou Sanogo bramkarz Valencii sparował piłkę na słupek.

Na Stade de Suisse padł remis 1:1, który pozwolił drużynie z Berna zdobyć pierwszy punkt w trwającej edycji Ligi Mistrzów. Valencia ma natomiast dwa "oczka" i pozostaje na 3. miejscu.

Oba zespoły nie mają się z czego cieszyć, bo wtorkowy wynik nie przybliża ich do awansu do 1/8 finału. Faworytami pozostają Manchester United i Juventus Turyn, które wieczorem zmierzą się w bezpośrednim starciu.

Young Boys Berno - Valencia CF 1:1 (0:1) 0:1 - Michy Batshuayi 26' 1:1 - Guillaume Hoarau (k.) 55'

Czy Young Boys Berno lub Valencii uda się awansować do 1/8 finału?