Puchar Króla: Real wygrał pod wodzą Santiago Solariego

Real Madryt przełamał się na krajowym podwórku. Po serii pięciu meczów bez zwycięstwa na hiszpańskich boiskach Królewscy wygrali w Pucharze Króla z III-ligowym UD Melilla 4:0.

Maciej Siemiątkowski
Radość piłkarzy Realu Madryt PAP/EPA / EPA/JOSE MANUEL VIDAL / Na zdjęciu: Radość piłkarzy Realu Madryt
Real grał już bez Julen Lopeteguiego. Hiszpan został zwolniony w tym tygodniu po blamażu w El Clasico. Barcelona rozgromiła Królewskich 5:1, a szkoleniowiec zapłacił za to posadą. Tymczasowo rolę trenera Realu przejął były piłkarz Santiago Solari. Pierwszy mecz pod jego wodzą zakończył się zwycięstwem.

Los Blancos nie mieli większych problemów, by w pierwszym meczu 1/16 Pucharu Króla pokonać rywala z III ligi hiszpańskiej. Zawodnicy z Madrytu mieli dobrą okazję, by poprawić swoje słabe statystyki bramkowe.

Pierwszego gola tuż przed upływem pół godziny gry strzelił Karim Benzema. Francuz dobrze ustawił się w polu karnym i wystarczyło mu jedynie dostawić nogę, kiedy otrzymał dogranie z prawej strony. W doliczonym czasie pierwszej połowy wynik podwyższył Marco Asensio. Pomocnik dostał podanie z lewej flanki od Viniciusa i strzałem z pierwszej piłki zaskoczył bramkarza. Kolejne bramki padły w końcówce. W 79. minucie zamieszanie w polu karnym przeciwników wykorzystał Alvaro Odriozola i bez problemu trafił z bardzo bliskiej odległości. Kilkanaście minut później strzelanie zakończył golem na 4:0 Cristo Gonzalez.

Puchar Króla, 1/16 finału pierwsze mecze

UD Melilla - Real Madryt 0:3 (0:2)
0:1 - Karim Benzema 29'
0:2 - Marco Asensio 45+1'
0:3 - Alvaro Odriozola 79'
0:4 - Cristo Gonzalez 90+3'

Melilla: Bario - Chakla, Richi, Carrion, Mahanan - Ruano, Castillo, Garrido (84' Bueno), Martinez (75' Amar Brahim) - Otegui, Qasmi (70' Martin).

Real: Navas - Regulon, Ramos (46' Nacho), Sanchez, Odriozola - Asensio (83' Gonzalez), Llorente, Ceballos, Vazquez - Benzema (46' Valverde), Vinicius Junior.

Żółte kartki: Chakla (Melilla) oraz Sanchez i Vazquez (Real).

Sędziował: Ricardo De Burgos Bengoetxe.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)