Koszmar Widzewa przywołał wspomnienia. Zobacz, jak łodzianie roztrwonili dwubramkowe prowadzenie w ostatnich minutach

Widzew Łódź jeszcze w 89. minucie meczu z Olimpią Grudziądz prowadził 2:0 i nic nie wskazywało na to, że może stracić punkty. Końcówka była jednak szokująca i to gospodarze zwyciężyli, a w Łodzi odżyły wspomnienia.

Michał Jankowski
kibice z Łodzi Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice z Łodzi
Mało kto spodziewał się, że mecz Olimpia Grudziądz - Widzew Łódź dostarczy takich emocji. Kibice gospodarzy przeżyli niesamowity horror z happy endem. W 89. minucie goście prowadzili 2:0 i wydawało się, że umocnią się na pozycji lidera.

Wtedy jednak kontaktowego gola strzelił Konrad Handzlik, a minutę później wyrównał Przemysław Kita. To nie był jednak koniec strzelania, bo w doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla Olimpii. Bramkarz najpierw obronił strzał Roberta Ziętarskiego, ale ten zdołał dobić piłkę do bramki i trzy punkty zostały w Grudziądzu.

- Gratuluję gospodarzom determinacji i tego, że potrafili odwrócić losy meczu, bo mieliśmy go praktycznie pod kontrolą. Po strzeleniu dwóch bramek w pierwszej połowie nic nie zapowiadało, tego, że będziemy mieli kłopoty. Na pewno jest nam przykro. Mecz uciekł nam w tak banalny sposób. To jest piłka, musimy wziąć to na klatę. - mówił po meczu Radosław Mroczkowski, trener Widzewa. - Zespół pokazał charakter i myślę, że również umiejętności - cieszył się Mariusz Pawlak, szkoleniowiec Olimpii.

W Łodzi kibice nie są zadowoleni z końcowego rezultatu, ale odżyły im wspomnienia. W 1997 roku w podobnych okolicznościach Widzew pokonał Legię 3:2 w przedostatniej kolejce sezonu i wywalczył mistrzostwo Polski. Jeszcze w 88. minucie to warszawiacy byli blisko zdobycia tytułu. Najpierw jednak gola strzelił Sławomir Majak, a w doliczonym czasie gry do bramki Legii trafili jeszcze Dariusz Gęsior i Andrij Michalczuk.

Teraz los okazał się brutalny dla łódzkiego klubu, ale z pewnością wielu fanów przypomniało sobie dzięki temu piękne chwile sprzed 21 lat.

Bramki z meczu Olimpia - Widzew:

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Widzewa Łódź brakuje w Lotto Ekstraklasie?