Serie A: Łukasz Skorupski nie uchronił Bologna FC przed porażką

Łukasz Skorupski zagrał kolejne solidne zawody, ale humor mu nie dopisuje. Bologna FC została pokonana 1:2 przez Atalantę BC.

Łukasz Skorupski Getty Images / Mario Carlini / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Coraz lepiej prezentuje się duet napastników Bologna FC. Co prawda ani Federico Santander, ani Rodrigo Palacio nie zdobyli gola, ale przeprowadzili kilka interesujących ataków, zagrażali Etritowi Berishy. Santander asystował przy golu na 1:0 Ibrahimy Mbaye w 3. minucie. Od tego momentu podopieczni Filippo Inzaghiego mogli się bronić.

Po przeciwnej stronie boiska bramki Bologna FC pilnował Łukasz Skorupski. To jedyny reprezentant Polski w lidze włoskiej, który gra od początku do końca w każdym meczu w tym sezonie. Skorupski interweniował w pierwszej połowie po dwóch strzałach. Nie dał się pokonać Hansowi Hateboerowi i Robinowi Gosensowi. Poza jednym momentem zawahania na przedpolu nie można było nic zarzucić bramkarzowi gospodarzy.

Skorupski dostaje solidne noty, choć zachował czyste konto tylko dwa razy w sezonie. W niedzielę Polak skapitulował po raz pierwszy w 57. minucie po strzale Gianluci Manciniego. Nie miał dużych szans na zatrzymanie piłki. Uderzenie było z bliska w sam narożnik bramki. W 70. minucie Polaka pokonał również Duvan Zapata i zapewnił Atalancie zwycięstwo 2:1. Kolumbijczyk huknął z kilku metrów po zagraniu od przeciwnika Ibrahimy Mbaye. Senegalczyk zmazał dobre wrażenie z początku meczu, a Zapata zdobył premierowego gola po transferze do Atalanty.

Po porażce 1:2 klub Skorupskiego pozostaje tuż nad strefą spadkową. Ma nad nią trzy punkty przewagi. Z kolei Atalanta zwyciężyła w trzecim meczu z rzędu i wróciła do górnej połowy tabeli.

Bologna FC - Atalanta BC 1:2 (1:0)
1:0 - Ibrahima Mbaye 3'
1:1 - Gianluca Mancini 57'
1:2 - Duvan Zapata 70'

Bologna: Łukasz Skorupski - Geancarlo Gonzalez, Filip Helander, Arturo Calabresi - Erick Pulgar - Ibrahima Mbaye, Matias Svanberg (83' Mattia Destro), Blerim Dzemaili (64' Andrea Poli), Ladislav Krejci (73' Riccardo Orsolini) - Rodrigo Palacio, Federico Santander

Atalanta: Etrit Berisha - Rafael Toloi, Gianluca Mancini, Jose Luis Palomino - Hans Hateboer, Remo Freuler, Marten de Roon, Robin Gosens - Josip Ilicić (82' Mario Pasalić), Musa Barrow (46' Duvan Zapata), Alejandro Gomez (89' Emiliano Rigoni)

Żółte kartki: Helander (Bologna) oraz Ilicić, Gomez (Atalanta)

Sędzia: Federico La Penna