Premier Liga: Lokomotiw Moskwa na remis z Rubinem Kazań. Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus rozegrali cały mecz

Lokomotiw Moskwa nie wygrał z Rubinem (0:0) w 14. kolejce Premier Ligi, ale zdobyty w Kazaniu punkt musi uznać za cenną zdobycz. Do składu mistrza Rosji wrócił Maciej Rybus, który wraz z Grzegorzem Krychowiakiem przebywał na boisku przez cały mecz.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
W ostatnim czasie Lokomotiw w rodzimych rozgrywkach radzi sobie dobrze i po słabym początku sezonu w końcu zaczął wygrywać mecze.

Dlatego ekipa z Moskwy przystępowała do niedzielnej konfrontacji w dobrych humorach i chęcią odniesienia swojej szóstej wygranej z rzędu w lidze rosyjskiej, lecz to jej się jednak nie udało.

W pierwszej połowie rywalizacji w Kazaniu na boisku wiało nudą, gdyż sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dłużej przy piłce utrzymywali się goście, ale nic z tego nie wynikało. W 30. minucie żółtą kartką został ukarany wracający po kontuzji Rybus, natomiast 1. odsłonie zawodów gole nie padły.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się gospodarze, którzy kilkukrotnie zmusili Guilherme do interwencji, ale ten bronił bez zarzutu i ani razu nie pozwolił się pokonać. W 69. minucie, podobnie jak wcześniej Rybus, żółty kartonik otrzymał Krychowiak.

Ostatecznie spotkanie Rubin Kazań - Lokomotiw Moskwa zakończyło się bezbramkowym remisem, a reprezentanci Polski występowali od pierwszej do ostatniej minuty.