Koniec fantastycznej passy Barcelony. Twierdza Camp Nou padła po ponad 2 latach

Przez 792 dni FC Barcelona była niepokonana przed własną publicznością. Jej fantastyczną passę przerwał dopiero Real Betis, który strzelił na Camp Nou aż 4 bramki (3:4).

Jakub Artych
Arturo Vidal (siedzi) Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Arturo Vidal (siedzi)
To był szalony mecz w Barcelonie. Nikt z Katalończyków nie przypuszczał, iż Real Betis sprawi im tyle problemów. Już po 34 minutach gospodarze przegrywali 0:2. Mocno walczyli o zmianę wyniku, jednak drużyna z Sevilli była tego dnia fantastycznie dysponowana. Na dodatek Blaugrana kończyła mecz w 10 po czerwonej kartce Ivan Rakiticia.

Real Betis przerwał ponad dwuletnią, znakomitą passę Dumy Katalonii na Camp Nou. Po raz ostatni FC Barcelona przegrała u siebie 10 września 2016 roku z Deportivo Alaves. Ówczesny trener Luis Enrique zdecydował się wówczas na wiele roszad w składzie. Na ławce rezerwowych mecz zaczął między innymi Lionel Messi. Kilka dni później Blaugrana zmiażdżyła już Celtic 6:0.

Od tego czasu bilans Barcelony w LaLidze na własnym stadionie był bardzo imponujący: 34 zwycięstwa i 8 remisów.

Co ciekawe, niedzielny mecz był także 50. dla Ernesto Valverde w roli pierwszego trenera Dumy Katalonii. Jego liczby były fantastyczne. W 49 meczach zgromadził 35 zwycięstw, 12 remisów oraz tylko dwie porażki. Teraz dołożył trzecią.

Valverde i tak na tym etapie przegrał najmniej meczów w historii trenerów na Camp Nou. Nawet od samego Pepa Guardioli, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii klubu. Obecny szkoleniowiec Manchesteru City miał 36 zwycięstw, 5 porażek oraz 8 remisów. Jego drużyna trzy razy z rzędu zdobyła później mistrzostwo Hiszpanii. Świetne liczby miał także Enrique, który w pierwszym miesiącu pracy zdobył potrójną koronę (Liga Mistrzów, Puchar Króla oraz Primera Division). Początkowo wygrał 40 meczów, ale przegrał aż 6.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona zostanie mistrzem Hiszpanii?