Frankowski zadebiutował w MLS

Napastnik Tomasz Frankowski w nocy z soboty na niedzielę zadebiutował w amerykańskiej Major League Soccer. Były reprezentant Polski zaliczył 76-minutowy występ w barwach Chicago Fire, a jego zespół zremisował na wyjeździe z Realem Salt Lake 1:1.

Daniel Rosół

Gospodarze byli stroną przeważającą w spotkaniu z Chicago Fire, jednak nie potrafili długo znaleźć sposobu na Jona Buscha. Dopiero w 70. minucie, po uderzeniu Ukraińca Demy Kovalenki z około 15 metrów własnego bramkarza zaskoczył Bakary Soumare. Strażacy wyrównali w ostatniej minucie, a strzelcem gola był Cuauthemoc Blanco. Doświadczony Meksykanin pokonał Nicka Rimando uderzeniem z granicy pola karnego.

Tomasz Frankowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na kwadrans przed końcem został zmieniony przez Andy'ego Herrona.

Real Salt Lake - Chicago Fire 1:1 (0:0)
1:0 - Soumare (sam.) 71'
1:1 - Blanco 90+2'

Real Salt Lake: Rimando - Joy, Borches, Wingert, Mantilla - Talley, Beckerman, Morales, Williams (69' Kovalenko) - Espindola, Movsisyan (63' Findley).

Chicago Fire: Busch - Prideaux, Segares, Gutierrez, Pause - Mapp (54' King), Barrett. Blanco, Soumare (84' Carr) - Rolfe, Frankowski (76' Herron).

Żółte kartki: Joy, Findley, Beckerman (Real Salt Lake) oraz Pause (Chicago Fire).

Sędzia: Terry Vaughn.