Pierwszy gol Rzeźniczaka w Azerbejdżanie. Bramka Polaka na wagę remisu

Jakub Rzeźniczak przypomniał o sobie polskim kibicom. 32-latek strzelił gola w sobotnim meczu ligowym przeciwko Sabah Baku (1:1).

Robert Czykiel
Jakub Rzeźniczak Getty Images / Dan Istitene / Na zdjęciu: Jakub Rzeźniczak
Trwa drugi sezon Jakuba Rzeźniczaka w azerskim Karabachu Agdam. Polak ma na koncie mistrzostwo kraju i obecnie jego zespół walczy o obronę tytułu. Sytuacja się skomplikowała po sobotnim meczu z czwartym w tabeli Sabah Baku.

Kibice zobaczyli dwie bramki i obie padły tuż przed przerwą. W 44. minucie goście wyszli na prowadzenie, ale już minutę później Karabach wyrównał. Strzelcem bramki był Jakub Rzeźniczak.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Karabach jest wiceliderem azerskiej ekstraklasy. Jeżeli w niedzielę Neftci Baku wygra swój mecz, to klub Polaka będzie miał pięć punktów straty do tego rywala.

Ciekawostką jest fakt, że sobotnie trafienie Rzeźniczaka było jego pierwszym w barwach drużyny z Azerbejdżanu. W obecnym sezonie rozegrał czternaście spotkań. Karabach gra także w fazie grupowej Ligi Europy.

Czy selekcjoner Brzęczek powinien obserwować Rzeźniczaka?