Robert Lewandowski strzelił 50. i 51. gola w Lidze Mistrzów

Robert Lewandowski strzelił w meczu z Benfiką Lizbona (5:1) swojego jubileuszowego gola w Lidze Mistrzów. W 36. polski napastnik trafił do siatki po raz 50. w tych rozgrywkach. W drugiej połowie dołożył jeszcze jedną bramkę.

Tomasz Skrzypczyński
Robert Lewandowski Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Już po meczu ostatniej kolejki Ligi Mistrzów z AEK Ateny, w którym Robert Lewandowski strzelił dwa gole, Polak awansował w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów. Były to dla niego trafienia numer 48. i 49.

We wtorek nasz rodak miał szansę na dobicie do 50. i to zrobił. W 36. minucie Polak wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzelił trzeciego gola dla Bayernu Monachium w spotkaniu z Benfiką Lizbona.

Tym samym podwyższył wynik meczu na 3:0 dla gospodarzy, jakim zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej części gry polski napastnik trafił do siatki po raz kolejny.

Dzięki swojemu osiągnięciu, Lewandowski stał się też trzecim najszybszym piłkarzem w historii LM, który dobił do pół setki goli w tych rozgrywkach. Mniejszej liczby meczów potrzebowali tylko Ruud van Nistelrooy (62) i Leo Messi (66). Dla Polaka spotkanie z Benfiką jest 77. w Champions League.

Dzięki dwóch trafieniom Polak przeskoczył już swojego idola, jakim był dla niego Thierry Henry. W tym momencie Lewandowski zajmuje szóstą pozycję w klasyfikacji wszech czasów i do piątego Van Nistelrooya traci tylko pięć trafień.